E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Bayram KAYA 1 Bayram KAYA 1
 
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Kendisi Hakkında Yazdığı

Bayram Kaya, 19.02.1950 yılında; Kırşehir ili, Mucur ilçeci, Küçük Köpekli Köyünde doğdu. İlkokulu Ankara, Kızılcahamam'da bitirdi. Orta ve lise eğitimini, Ankara, Hasanoğlan Atatürk İlköğretmen Okulu'nda yaptı. 1988 yılındada 2 yılılık eğitim Önlisansı bitirdi.

Yüksek öğrenimli olan Bayram Kaya, sınıf öğretmeni olarak çalıştı. 26 yıllık fiili çalışma hayatından sonra emekli oldu.

1992'den beri başladığı şiir türü, öykünme çalışmasına, bir süredir de; kendi açısından, bilimsel verilerden hareketle, toplum bilim düşün baz çerçevesinde, yazı dizi çalışmalarını da katmıştır.

İnanç Ve Toplumsal Talep çerçevesinde geliştirilen; toplum, halk, demokrasi, egemenlik, inanç, aidiyet, totem ve tabu vs. konularla bağlantılı, 1300'ün üzerinde; her biri kendi içinde diziler halinde, ama Halk ve toplum bağlamında giriştirilen; deneme, yada makale türü yazıları vardır.

Yine 600 ün üzerinde


 
Bu sayfada Bayram KAYA 1  şairi hakkında, Bayram KAYA 1  kimdir, Bayram KAYA 1  şiirleri,Bayram KAYA 1  hakkında bilgi ve Bayram KAYA 1  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.