E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
bahattintonbul bahattintonbul
Bahattin Tonbul
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Ne dediler?

bahattintonbul üyesi hakkında kim ne demişler?


 Ne düşündüğünüzü yazmak için tıklayın.
Yazılan düşünceler
Hüdaverdi ER (Hüdai) Hüdaverdi  ER
Profili | Şiirleri | Yazıları
Eşinin ölümüyle büyük ızdırap çeken ancak Allah'a tevekkül etmektende bir an geri durmayan değerli bir kalem.
ö.ç.m Adnan Ünal
Profili | Şiirleri | Yazıları
Yapmacıklıktan uzak şiirleriyle, sadece duygularını anlatmak için yazan Sayın Bahattin Tonbul'un şiirlerinde yeryüzüne indirildikten sonra aşk ateşiyle yıllar yılı Havva'yı arayan bir Adem buluyorum. Öğretmen olan eşini kanser hastalığından kaybettikten sonra kendini şiire vermiştir, diyebiliriz. Şiirlerinde Çorum Alaca şivesine sık sık rastlamak mümkündür. Sayın Tonbul'un en dikkat çekici özelliği şiire hiç ara vermeyeşidir. 10 şiir yazdığı günler olmuştur. Çok sert eleştirileri son derece olgunlukla karşılayan başka bir şaire rastlamadım. Alçakgönüllülüğü takdire şâyandır. Fiziksel portre olarak soyadı ile uyumlu olan matematik öğretmeni değerli şairimizi Türk şiirine yaptığı katkılardan dolayı tebrik ediyorum. Sayın Tonbul'un güzel bir dörtlüğünü hatırladım:

Aşkın yaşı olur mu,seven yaşlanmaz
Yarden yare kaçıp da,sevgi haşlanmaz
Sevdanın bedeli de,bomboş taşlanmaz
Umudu tarayıp da,ağlatma gönül

Sayın Tonbul'un şiirde yıllar yılı dimdik ayakta kalmasını herhâlde onun içindeki aşka bağlamak lâzım. İller içinde İstanbul, şiirde Bahattin Tonbul.
Sizleri Sayın Tonbul'un şiirleriyle başbaşa bırakayım. Buyurunuz efendim.
Adnan Ünal "ö.ç.m"
ö.ç.m Adnan Ünal
Profili | Şiirleri | Yazıları
Sayın Bahattin Tonbul için, "Samimî bir Anadolu şairi" diyebiliriz. Şiirleri son derece doğaldır, yapmacıklıktan uzaktır. Kendilerine edebiyat alanında başarılarının devamını diliyorum.
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada bahattintonbul  Bahattin Tonbul şairi hakkında, bahattintonbul  Bahattin Tonbul kimdir, bahattintonbul  Bahattin Tonbul şiirleri,bahattintonbul  Bahattin Tonbul hakkında bilgi ve bahattintonbul  Bahattin Tonbul isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.