E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
ayşe1 ayşe1
Ayşe  Yarman Öztekin
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Yazılara yaptığı yorumlar

ayşe1 yazarının yazılara yaptığı düşünceleri


Yazı adı ve yorumu
Termos
Çok duygulanarak ve gururlanarak okudum bu duygu dolu değerli yazıyı. Böyle insanların varlığı, yaşama umut katıyor. Tebriklerim içten. Saygılarımla.
HAYATIN AYAK İZLERİ / HER ŞEY GÜZEL OLSUN
Evdeki zamanınızı fırsata dönüştürerek ara sıra yapılması elzem olan düzene katkı vermeniz ne iyi olmuş. Ülkemizdeki işsizlik araları, yara açar seviyede. Arkada bırakacağımıza inandığım bu olumsuzlukları olumluluğa çevirmek çok zor da olsa zamanımızı değerlendirme olanağını bize sağlayabiliyor. A
Enkaz
Yaşamın içinden güzel bir anlatımdı. Tebriklerim, sevgi ve saygılarımla.
Teslimiyet
Savaşım umut, kalkanım sevgi demişimdir hep. Yazınız, her cümlesiyle şiirsel bir donanım ve zarafetle akıyor. Çok etkilendim. İçten kutlarım. Saygılarımla.
Zaman
Zaman kavramı, işlenmesi zor bir konu. Her an geçmekte olduğu bilinciyle onu değerlendirmeye çabalamak anlamlı olurdu. Akıcı ve manalı yazınızı paylaşmak güzeldi. Sevgi ve saygılarımla.
DEPREM…/ Müzeyyen KESKİN
1999 depreminden sonra, uzun süren çalışmalar ışığında Afat'ın hazırladığı Anadolu risk haritasının bilimsel olarak çok üstün olduğu değerlendiriliyor. Buna göre devletçe ve milletçe depreme hazırlanmalıyız. Deprem gerçeği konusundaki anlamlı ve duyarlı yazınıza teşekkürler, tebrikler. Sevgi ve sa
HADİ AŞKTAN SÖZ EDELİM SOLOSU
Aşkın bilmecesi, çağlar boyunca tartışıldı, yazıldı, sanat türlerine yansıdı. Üzerinde konuşuldu, bilimsel araştırmalara taşındı, paylaşıldı. Öyle bir yaşanmışlık ki daha niceleriyle çağlar boyu yol alır bu derin duygu. Aşk, kişiye özgüdür. Her yürekte ve beyinde yaşanışı farklıdır; acizane fikri
İNSANOĞLU BİRAZ YAVAŞ!...
Her şeyi sindire sindire huzurla yapabilmenin yegane yolu, işleri plan dahilinde yürütmek galiba. Aksi halde zamanla yarışır halde koşturup duruyoruz; değindiğiniz gibi. Akıllı planlama, biraz olsun soluklandırır sanki bizleri. Çok güzel bir gerçeğe dikkat çekmişsiniz. Tebriklerim ve saygılarımla
Hedef/sizlik…
Hedef belirleyip ona ilerlemek, başarının yarısıdır. Bunun için aile, çevre, okul ve değerli öğretmenlerin destek ve katkıları yadsınamaz. Değerli yazınıza tebrikler. Sevgi ve saygılarımla.
BİR DÖNEMİN SONU
Yapıcı önerilere velilerin ve öğrencilerin çok ihtiyacı var. Bunları ortaya koyan yazınızı tebrik ederim. Saygılarımla.
Değişen Hayatlar
Öte çağlara değinen hayal gücünüzü kutlarım. Yazınız çok özgün ve güzeldi. Selam ve saygılarımla.
YAĞMUR YAĞA YAĞA ANDIK GÜZEL ADAMLARIN AĞABEYİ PAKDİL'İ
Nuri Pakdil'e rahmet olsun, mekanı cennet olsun. Onu, özellikleriyle anan yazınıza tebriklerim ve saygılarımla.
Alibaba'ya Mektup-Yedigöller
Ne güzel bir dostluk, ne güzel birlik, ne macera. Okura da yaşattınız. Özendirdiniz. Kutlarım. Saygılarımla.
567 – ESER
Derin ve zor konularda akılcı, doğrulara dayanan sağlam bir aktarımdı. Tebriklerim, sevgi ve saygılarımla.
Kar
Kar çocukluktan erginliğe, herkesin yüreğine saflık ve coşkuyla yayar yarattığı güzel duyguları. Her güzellik, içinde zıt niceliklerini de barındırır. Evrende bu iç içelik her şeyde bir gerçekliktir. Yazınızı hoş duygular içinde beğeniyle paylaştım. Saygılarımla.
Sait Faik'ten Yansımalar
Sait Faik, İlk öykülerini, doğduğu yer olan Adapazarı'nda geçen çocukluk yıllarına dönük olarak kaleme almıştır. 1933'de İstanbul'a gelmesiyle gençlik yıllarında yaşanmış sıradan olayları, sade ve yalın bir dille sonraki öykülerine yansıtmıştır. Toplumun acı çeken her kesimden dertli insanlarına yön
AÇLIĞIN BAŞKA TARİFİ
Özlenen; anılara sınırsız sevgi, anlayış, incelik ve gözde bir öğretiyle işlenecek olan bir baba-evlat ilişkisi. İçten, duru ve bir o kadar da duygulu anlatımınıza hayran kaldım. Tebriklerim, sevgi ve saygılarımla.
Yüreğime Seyahat (2. bölüm Uzaydan Mesaj)
Masalımdan bir bölümü günün yazısına layık gören seçici kurula; okuyan; değerlendiren arkadaşlarıma can teşekkürü borç bilirim. Sevgi ve saygılarımla.
BİTİŞ
Arkadaşınızın babası nur içinde yatsın. Ne mutlu ki sevdiklerinin varlığında huzurla Hak'ka yürümüş. Hüzünle içime dolan sade, yalın ve etkili yazınızı candan kutlarım. Selam ve saygılarımla.
Zeynep'in Hikâyesi
Türkülerin konularının çoğunlukla gerçek yaşamdan esinlendiğini düşünmüşümdür. Bu yüzden de duygulu ve etkileyicidirler. Yürek yakarlar. Yazınızı duygulanarak paylaştım. Tebriklerim ve saygılarımla. ayşe1 tarafından 11/3/2019 11:17:55 AM zamanında düzenlenmiştir.
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada ayşe1  Ayşe Yarman Öztekin şairi hakkında, ayşe1  Ayşe Yarman Öztekin kimdir, ayşe1  Ayşe Yarman Öztekin şiirleri,ayşe1  Ayşe Yarman Öztekin hakkında bilgi ve ayşe1  Ayşe Yarman Öztekin isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.