E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Aykut KARAGÜLMEZ Aykut KARAGÜLMEZ
AYKUT KARAGÜLMEZ
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

Aykut KARAGÜLMEZ şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
Kısık Bir Kentin Ölüm Marşı
Buluttan nem kapıyor gözleri En garip notaları sürüyor kirpiğine Bir şimşekle kesilen bileklerine Bu da geçer diyor Güzel şiirini kutlarım.
Sende Sağöl
Kardeş mükemmel şiirini kutlarım. Yine güller şairliğini konuşturmuşsun. Sözbebeklerinden okunuyordu aşkımın selası, Hep kırmızı ışıklarda geçtin sevdamı, Gözlerinden önce ben ağlamıştım, Bel bağlamıştım dönüşünün düşüne, Aklımı sana kaçıracağım düşüne düşüne.
ince bir yara..
.. her iyi görüneni sevdik aslında her insan görüneni, ilkbakışta mesela gözlerimizin içine baka b’aka yalan söyleni bile sevdik kandırıldığımızı es geçip anlık sevmelere teslim ettik kırık kalpleri bile bile kanmayı seçtik de kanıyorduk oysa sessizce her gözüne baktığımızda yalanın b
Dil...
Korkunun da, ecele faydası yok bilirim Zaten hep bu duyguyu andıkça irkilirim Hem küslüğü, nefretle beslemek harcım değil Önünde eğildikçe diyorsan tekrar eğil Musalladayken görsen yine uzanır o dil...... Güzeldi kutlarım. Saygılarımla.
Berat Edenlerden Eyle Beni
Sökülsün gözlerimde biriken sağanak Vicdanımda inleyen sızı böyle diner ancak Dilime vird ettiğim kuran şahidim olacak Rahmetine erdir ey kudreti sonsuz mutlak Güzel şiiriniz kutlarım. İnşallah beratımız olmuştur. Dualarla kalın. Saygılarımla.
DUYARMISIN
Seven duyar, seven anlar. Güzel şiirinizi kutlarım. Saygılarımla.
tespit
Kederleriniz hep biraz süslü Ve asık suratlı özlemleriniz Hani doruğuna bağdaş kurup da bir dağın Beklemişsiniz güneşin ayağınızı ısıtmasını Gözlerinizi perdelemiş Küskünlüğünüzün ihtişamı Yine de; İnanırdım belki Böyle büyük sevmeseniz Böyle büyük ölmeseniz Çok güzeldi şair. Hayatı ba
SEVGİLİ
Teşekkürler değerli dostum. Saygılarımla.
ÖZLEM
Bile bile akmak hercai yüreğe. Güzel şiirinizi kutlarım şair. Saygılarımla.
GÖNÜL KATİLİ
Gelende der, vebal aldım Ben gönlüm süründürdüm. İsterseniz katil diyin Ben gönlümü, ben öldürdüm Güzeldi şair kutlarım. Saygılarımla.
Sorma. . .
İçimin kemirdiğini sende görüyorsun biliyorum Biliyorum yanağımı ıslatsa gözyaşlarım Hissedersin…. Çoğu zaman yüreğin söylediğiyle, dilin söylediği birbirini tutmuyor. Netice hep dilin dediği oluyor. Güzel şiirinizi kutlarım. Saygılarımla.
Dilerim Cennete Gir Diyen Olsun
Kul Garib’e dar gelmez mi bu eller Öldügün demeye varmıyor diller Umarım cennette açar tüm güller Mevla Mızrakcıya yar diyen olsun Allah rahmet etsin diyor ve bu duyarlı gönülü yürekten alkışlıyorum. Saygılarımla.
BURNUMUN DİBİNDE Kİ SENSİZLİK......
Hüzünlü bir sevda şiiri olmuş. Şairi ve şiirini kutlarım. Saygılarımla.
Farzet ki Üşüyorum
Hiçbir satırı birbirinden ayrılmayacak mükemmel bir şiirdi. Duyguları o kadar yoğun hissettirdinizki okuyana üşüyen yüreğim buz tuttu. Şairi ve şiirini kutlarım. Saygılarımla. Ne kulağımda sesin ne gözümde hayalin Kalmasın bitsin artık farzet ki küsüyorum Sen doğuştan zalimsin ben olamadım
Işıltı!
Hava çok güzeldi Bugün İstanbul’da Güneş erkenden doğmuş Pembe beyaza bürünmüş Çıplak ağaçlar Toprak kıpır kıpır Aldanmış mı ..? patlamış Çılgın papatyalar Evet gerçekten güzeldi. Fakat gören göz ve hisseden yürek olabilmek daha önemli. Güzel şiirinizi kutlarım. Saygılarımla.
Takvim 14 Şubat
Susuyorum şair. Yürek haykırışını yüreğimle kutluyorum Bu vesile ile sayfanızdan herkesin seven gönlünü ve gününü Kutluyorum. Basit, ince hesapsız güzel günler herkesin olsun Saygılarımla
İmkansız Sevdam
Güzel şiirinizi kutlarım. Saygılarımla
DİLAVER
En büyük taht sonunda teneşir. İdrak edebilene. Kutlarım saygılarımla.
...diyemedim
Çok güzel şair. Akıcı bir üslubunuz var Seven ne yapmaz ki... Kaleminiz çok daha güçlü olacak. Saygılarımla
Muhteşem bir şölen var…
Yüreğimle alkışlıyorum şairi ve şiirini Saygılarımla.
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada Aykut KARAGÜLMEZ  AYKUT KARAGÜLMEZ şairi hakkında, Aykut KARAGÜLMEZ  AYKUT KARAGÜLMEZ kimdir, Aykut KARAGÜLMEZ  AYKUT KARAGÜLMEZ şiirleri,Aykut KARAGÜLMEZ  AYKUT KARAGÜLMEZ hakkında bilgi ve Aykut KARAGÜLMEZ  AYKUT KARAGÜLMEZ isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.