E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Aydın Bayrakdar Aydın Bayrakdar
Aydın  Bayrakdar
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

Aydın Bayrakdar şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
Rıza Tevfik BÖLÜKBAŞI'na - 2
"Feylezof"a feylezofca yazılmalıydı ve Gökan bu ilmin hakkını vermiş. Tebrikler, teşekkürler, selamlar.
Bir türkü yaptım yüreğimden çocuklara
Bütün dünya çocukları şiiri hakk ediyor, hem de en güzel(ler)ini... Yazı nöbetinizi bu güzel şiirle başarıyla ifa ettiniz, Oktay Hocam. Tebrikler ve selamlar.
= İŞTE O KADAR =
Teknik ve tema bakımından yine harika bir şiir, ama sizin eserlerinizi seri olarak takib ettiğimiz zaman, hep hüsran ve siteme denk geliyoruz. Buradan dönüş olmayacak mı?.. Yine de kutluyorum ve saygılar sunuyorum.
Hüzünlerin resmî geçidi
Taze bir şiir mi, yoksa arşivinizden mi çıkardınız, bilemiyorum. Ama 70'li yılların güzel bir tasviri var muhtevsında. Yüreğinize ve kaleminize sağlık. Selamlar.
ALLAH YAZIYOR...
Biz de şahidiz Hocam "Yazılan"a. Onun adı yazıldı mı, başka birşey yazılmasa da olur. Tebrikler ve selamlar.
Sen Şiir Sanıyorsun...
İşlemeli şiir böyle oluyormuş demek. Özet olarak her kıtada ilk üç mısra kendine münhasır, 4. mısra ve 6. mısranın kafiyeleri birbirini tamamlıyor ve 6. mısranın ilk kelime(ler)i ayak oluşturuyor. Her kıtada 5. mısra dolgu malzemesi gibi görünse de, şiire renk kattığını söyleyebilirim. Tebrikler, s
Seyretmekle kirlenmez gökyüzünü korkma gel
Belki de bazen endişeler haklı çıkabilir. Arz-ı küre'de kirletecek yer bulamayan vandallar (haşa huzurdan) yukarıda eylem sahası arıyor olabilir. Güzel şiirinizi kutluyorum. Selam ve saygılar.
Gözleri nemli bir adam geçecek
Maaşallah makine gibisiniz, diyeceğim de Oktay Hocam, böyle üç ayaklı şiiri makine yazamaz, Şair yazar. Tebrikler ve selamlar memleketime.
KURTULMALI DÜNYAMIZ
Biz kendi kurtuluşumuzu "ihaleye vermiş" olmakdan dolayı her gün daha da batıyoruz. Ya nasib, gelecek! Tebrikler ve selamlar Ustam.
Yüce Mevlâ'ya borçlusun
Şiirin ne kalitesi, ne de mesajı tartışılabilir. Tebrikler ve selamlar Hocam.
Sebep neyse...
Bafra şivesiyle: gısa emme fevgaladeh, çoh şey anlatiyy, maşallah Ohdayım, helal sana. Tebrikler ve selamlar Hocam.
= Ölürmüsün ? =
Böylesine engin bir kelime haznesi içinde, sadece Şaire Hanım'ın şahsına ve stiline mahsus ikisini değerlendirmeye almak istiyorum: 1. dert gölümü sığlatsan, 2. aşk kapımı yağlatsan... Bunları her şairden okuyamayız. Tebrikler ve selamlar.
UNUTUR - 2
Allah de, ötesini Ona bırak. Tebrikler ve selamlar.
UNUTUR
Çok güzel. Tebrik ediyorum, kendimize de bir pay çıkarmamız gerekiyorsa: inşaallah ferd olarak sorumluluğumuzu unutmayız. Selamlar.
Ben bir keman yaptım teli sevgiden...
Keman sihirli, kalem marifetli görünüyor. Tebrikler ve selamlar Hocam.
UZAYAN GECELERDEN SONRA
Tebrikler, selamlar.
Bebekler ölmesin...
Allah kurtarsın Ferah yavruyu. Duyarlı yüreğinize saygılar Hocam. Selamlar.
DÖNÜŞÜM
Tek kelimelik başlığı görünce önce "dönüşüm muhteşem olacak" gibi bir ifade tahmin ettim. Ama mühim değil, daha güzel bir ifadeyle muhatabız. Tebrikler, selamlar.
sevgi denen şehre yolcuyuz yarın...
Hocam, merhum Yahya Kemal'in Sessiz Gemi'si de bu şehre mi gitmişdi? Tebrikler ve selamlar...
Seviyorum Türkiye'mi...
Bu şiiri okuyan dostlar muhakkak ki zevk alacakdır, ama ben dinletide canlı izlediğim için ayrı bir zevk aldım. Aynı şekilde sizinle birlikte o dinletide sahne alan diğer değerli ustalara ve destekci kaymakam beye saygılar.
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada Aydın Bayrakdar  Aydın Bayrakdar şairi hakkında, Aydın Bayrakdar  Aydın Bayrakdar kimdir, Aydın Bayrakdar  Aydın Bayrakdar şiirleri,Aydın Bayrakdar  Aydın Bayrakdar hakkında bilgi ve Aydın Bayrakdar  Aydın Bayrakdar isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.