E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Aydın Bayrakdar Aydın Bayrakdar
Aydın  Bayrakdar
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

Aydın Bayrakdar şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
GÖRDÜN MÜ
Merhum Özal'ı hayattayken pek sevdiğimi söyleyemem. Ama herşey bir hayalle başlıyor. Mesela Tansu Çiller'in "herkese iki anahtar" vaadi vardı, ben bugün açısından gerçekleşme imkânı görüyorum, ama hanımefendinin zikr ettiği dönemde mümkün görünmüyordu. Turgut Özal'ın da "başkanlık hayali" vardı, im
COBAN SİLO
Sizin yazma hakkınıza saygı duyarak, bu şiirinizi tebrik ediyorum, zira hakaret etmeden hicv etmişsiniz . Bana sorarsanız, Allah rahmet eylesin, ben Çoban Sülo'yu sevmişdim. Ama 28 Şubat döneminde itimadımı zây etti. Yine de Mevla'nın onu bağışlamasını diliyorum. Selamlar.
Doğru değil mi?
İbret ve ahlak atasözlerimizde gizlidir. Kaleminize ve yüreğinize sağlık Usta. Tebrikler, selamlar.
Konuş bitanem!
Konuş ki, akla kara belli olsun. Mahir kaleminize tebrikler, selamlar.
İŞBİRLİKÇİLİK
Harika bir tasvir ve hiciv. Yalnız hece ölçüsü alışılagelmiş 6+5 yerine çok yerde 5+6. Tebrikler, selamlar.
ANLA BİZİ ERCİYES!
Destur varsa Hocam. Zamanında insanların birbirine yüksek itimadla bakdığı dönemde, İstanbul'da bir tüccar mal alıyor fakat toptancıya, "parasını Erciyes'in karı eriyince getireceğim" diyor. İstanbullu tüccar da bu söze güveniyor ve malı veriyor. Aradan uzun bir süre geçiyor, yaz bitmek üzere, adam
TOPLAR GÖRDÜK
İkinci kıta; bizi bizden eden... Tebrikler, selam ve hürmetler Hocam...
DEDEDEN TORUNA
Bir dede, günün olumsuzluklarını torununa anlatırsa, en korktuğu şey torunun "peki bunlar oluyorken siz ne yapıyordunuz?" diye sormasıdır. Allah korusun. Tebrikler, selam ve saygılar Hocam.
SİLAHIM BİSMİLLAH
Tek kurtuluş yolunu tasvir etmişsiniz. Tebrikler, selam ve saygılar.
ERBAKAN'IN DEĞERİ
Pek muhterem Ekrem Şama Hocam, seyrek de olsa, eserlerinizi zevkle takib ediyorum. Değerli kalem Ekrem Kızıltaş beyefendi (yakın dostunuz olduğunu sanıyorum) merhum Erbakan Hoca için yazdığı eserine mükemmel bir isim vermişdi: Herkesin Hocası! Evet, O "biz herşeyi biliriz" diyenlerin de hocasıydı. O
Hüzünler
Hüznün şahikası yine sizi yakalamış, ama güzel bir şiir üretmenize yardımcı olmuş. Tebrikler, selamlar.
GÖRÜNÜR..!
Tebrikler değerli kardeşim. Böyle güzel bir şiire düz bir hitabla başlamış olman da güzel bir düşünce. Yüreğine sağlık. Selamlar, mutlu yıllar.
Gecenin Sır Vakti
Vay Mustafa Bey! Siz serbest de yazar mıydınız? Hitab ve mânâ yerinde olsun, biz şiirin her türlüsüne razıyız. Hele bir de usta kalemden olunca. Tebrikler, selamlar.
Gittiğinde Geriye Döndüğün Kadarım Ben!...
Sevgi, umut, sitem vs. Hepsinin tavsiri burada. O kadar! Tebrikler, selamlar.
ARTIK UNUTSAN BENİ!..
Toplamında harika bir şiir. Ama son kıtadaki "bir kez olsun güldürmek için ağlatsan beni" tam usta işi bir sehl-i mümteni. Tebrikler, selamlar.
Öyle râna, öyle dilbaz...
Bu defa tebrik yok Hocam, teşekkür var. Edebiyatımıza tad vermiş olan nezih kelimeleri seçtiğiniz için. Selam ve saygılar.
HEDEF ALDIĞIM
Nasıl yazacağınızı ben söyleyemem. Ama istediniz mi, hece-kafiye kombinasyonunu da sağlıyorsunuz. Tebrik ediyor, devamını bekliyoruz. Saygı ve selamlar.
BİR ŞİİR YAZMAK LAZIM
Şühedamız "Vatan" adıyla destan yazdı. Bize de okuyup, o destandan şiir çıkarmak düşer. Emeğinizi kutluyor, saygılar sunuyorum. Şehidlerimizin ruhu şâd olsun.
NİYAZİ YILDIRIM GENÇOSMANOĞLU'na - 4
Yüreğine sağlık. Tebrikler, selamlar.
= TÜH BANA =
Öyle kararsızım ki, bu güzel satırların yazarını mı kutlasam, yoksa narin yüreğe bu hafakanı yaşatan şahsı mı telin etsem, bilemiyorum. Selamlar, saygılar.
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   7   8   9   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada Aydın Bayrakdar  Aydın Bayrakdar şairi hakkında, Aydın Bayrakdar  Aydın Bayrakdar kimdir, Aydın Bayrakdar  Aydın Bayrakdar şiirleri,Aydın Bayrakdar  Aydın Bayrakdar hakkında bilgi ve Aydın Bayrakdar  Aydın Bayrakdar isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.