E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Aydın Bayrakdar Aydın Bayrakdar
Aydın  Bayrakdar
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

Aydın Bayrakdar şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
Anne
Merhum valideye hürmet niyazımızla. Gönül isterdi ki, bu anneler gününü de beraber geçirin, ama takdirin önüne geçilmiyor. Samimi yüreğinize teşekkürler, şiirinize tebrikler. Selamlar.
= NAFİLE SEVDİĞİM =
Seçki kurulu da olumlu bir tercih yapmış. "Nafile sevgilim" lafzını önden redif yapmış olmanız güzel bir farklılık. Tebrikler, selamlar, saygılar.
Onların eşi yok
İkinci mısra "gönlümde benim" diye bitmesi gerekmez miydi? Diğer ayaklara bakınca, öyle olabileceğini düşündüm. Çünkü anladığım kadarı ile ikinci ve dördüncü mısralarda kafiye "işi-eşi" olarak konmuş, redifde bir karışıklık olmuş. Ama doğrusunu emek sahibi bilir. Tebrikler, selamlar.
BAŞKA ŞEY DİLEMEDİM
Şair ki, şiirinin kalitesini arttırmak için kelimelerini en nezih tarafından seçer, ama bu şiirde Yar'e sitem varsa, o da zirve yapar. Bu da Şair'e temayüllü olan Yar'i şu düşünceye sevk edebilir "bu adama varırsam, onun sözlerine nasıl uyum sağlayabilirim?". Neyse bu işin latifesi. Tebrik ediyorum.
ÇILDIRDI
Öyle bir macera yaşayacaksınız ki, size böyle güzel bir şiir yazdıracak. Tebrikler, selamlar.
SEVEMEZDİM Kİ
Şiiri yaz(dır)an duyguda terslik görünmüyor. İmlada, hece ve kafiyede de aksaklık yok. Biz neye yorum yapacağız? Sadece face'de "beğen"ip geçmek kalıyor bize. Tebrikler, selamlar.
BU AŞKIN ADI İSRÂ
Yüreğine ve kalemine sağlık Karsî kardeşim. Tebrikler, selamlar.
SU
Şiirden öte bir halı işlemesi gibi. Suyla ilgili bölümler ve son kıtada kimsesizler tecnis edilmiş. Yine tam isabet. Tebrikler ve selamlar Coşari Hocam.
=GÜN GÜN SOĞUYOR =
özlenen kalitede bir şiirdi. Beklediğimize değdi. Kaleminize ve yüreğinize sağlık. Selamlar, saygılar.
Haber aldım bu gece
Hep de keder olacak değildi ya, bazen de umudu yazmak gerekiyordu. Tebrikler, selamlar.
Karar sevdiğim
Değerli Ustam, nefis şiirinizi kutluyorum, ama bir noksanlığa da işaret etmeden olmayacak. -rar köküyle tutturduğunuz ayakta, ortalarda bir yerde "Sürer" var. Yani bu fiil (ince sesli olarak) yalnız kaldığı için, bir kıta daha ekleyip, "erer, gerer, serer" gibi bir fiil kullanabilirdiniz. Tekrar teb
Ankara havası
Gayet kaliteli bir hiciv ve gerçekci bir ironi. Tebrike mahkûm ediyor. Zira son mısradaki fiiller "Gayır yu, hayır yu" önceki ayakların ahengini bozmuş. -ar veya -er şeklinde bir fiille veya zarfla bitse daha güzel olurdu. Yine de kutluyorum. İnşaallah mesaj yerine ulaşmıştır. Selam ve muhabbetle...
= BİTMEYECEĞİM =
Son kıtada "gelen" Vuslat'ı gördüm. Tebrikler, saygılar.
= İNŞALLAH SEN OLURSUN =
Sizin sitemleriniz ağırdı. Ama bu şiirde ıstıraba rağmen âlicenab bir temenni var. Tebrikler, selamlar.
SÖYLE AŞKIM BİZ KİMİZ ?
Sevenlerin tenleri birbirlerini tanır Hocam, destur varsa. Tebrikler ve selamlar.
=👁 BELÂ GÖZLERİN 👁=
Ne çektikse gözlerden çektik, neyin hazzını aradıysak da, gözlerde bulduk. Tebrikler, selamlar.
= ARARSIN BENİ =
Yoruma başlıyorum, karara varamadığım için siliyorum. Zehra Hanım'ın şiirleri kendini bekleten olduğu için, sadece "beklediğimize değdi" diyebiliyorum. Tebrikler, selamlar, saygılar.
= DİLELİM Mİ KALEMİM =
Kalem; şair/e için iyi silah ve güzel bir sığınak da, nedense son zamanlarda klavyeye yükleniyoruz. Neyse, sizin yazdığınız şiir, kalemle olsun, telefon veya bilgisayar klavyesiyle bizim için "gelen vuslat" oluyor. Tebrikler, selamlar, saygılar.
ÜNLEM İŞARETİ BU AŞK SADECE
Hocam, kütübhanemdeki Guiness Rekorlar Kitabı'nın (1967 Almanca baskısı) yazdığına göre, posta tarihinin en kısa telgrafı "?" imiş. Cevabı da "!" olmuş. Güzel şiirinizi tebrik eder, selamlar sunarım.
DOĞARKEN AĞLADIM
Düşündürücü güzel bir şiirdi, kalıplara da uygun. Ancak biraz daha gayret edeydiniz her mısrayı 11 hece ile donatabilirdiniz. Tebrikler, kaleminize ve yüreğinize sağlık. Selamlar.
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   7   8   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada Aydın Bayrakdar  Aydın Bayrakdar şairi hakkında, Aydın Bayrakdar  Aydın Bayrakdar kimdir, Aydın Bayrakdar  Aydın Bayrakdar şiirleri,Aydın Bayrakdar  Aydın Bayrakdar hakkında bilgi ve Aydın Bayrakdar  Aydın Bayrakdar isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.