E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Aydın Bayrakdar Aydın Bayrakdar
Aydın  Bayrakdar
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

Aydın Bayrakdar şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
ANDOLSUN !
Şairler günlük olaylarda veya istikbalden esinlendikleri ahval üzere tarafsız olmaya çalışır. Ama her şiirin içinde biraz Ben (ego) vardır, bana göre yanlış da değildir. Bu hashas manzumelerinizi tebrik ediyorum. Selamlar, saygılar.
SİVRİSİNEK
İronik şiir böyle olur. Yüreğinize ve kaleminize sağlık. Selam ve saygılar.
ZOR BACIM
Gül gibi narin bir şiir. Tebrik ediyorum. Selam ve sagyılar.
Sevmek
Tebrikler hemşehrim, gayet ince ve güzel bir şiir. Zira mısraların ölçüde bir birine bu kadar yakın olmaları, sizin biraz gayret ettiğiniz takdirde hece kalıbını da (6+5) icra edebileceğinizi gösteriyor. Selam ve saygılar.
KARANLIĞIN İÇİNDEN BEYAZ BİR MELEK GEÇTİ
Sistem "favori şairiniz şiir yayınladı" mesajını gösterince, tıklıyoruz. Yine beklenen kalite ve zerafette. Tebrikler. Selamlar.
Sen kokmayan güllerin ( SENSİN )
Hocam, hatırlarsanız bir ara şiirlerinizin kısa olduğu hususunda yorum yapmıştım. Tabii burada şunu da söylemem gerekir, söz oturdu mu tek satır da yeter. Bu şiir de kısa sayılır, ama taşıdığı mesaj hiç uzatmaya gelmez. Meram anlatılmış, gerek muhatabı için, gerek okuyucu için anlaşılmayacak birşey
Olmaz ki ! Cimriden Adam
Hocam, öyle teşhis koydunuz ki, harcamaya teşvik ediyor. Tebrikler, selamlar.
YANA YANA
"Yana yana"dan ziyade, ben sizin muhatabınızla "yan yana" olmanızı temenni ederim. Uyarı yüklü narin şiirinizi tebrik ediyorum. Selam ve saygılar.
BENİ YİNE ARAR MISIN?
Kalemine ve yüreğine sağlık Gökanım. Tebrikler, selamlar.
= BANA SOR =
Manzumeler okuyucunun gözüne ilişince yazıdır. Zihne işleyince şiir... Yazan yürek dert görmesin. Tebrikler, selamlar, saygılar.
Batık Gemi
Şairin tekniği tartışılmaz. Ama şiirin konusuna gelince, son mısra talihlii olduğunu gösteriyor. Biz elimizdekini kayb ettik mi, yenisini de bulamıyoruz. Tebrikler, selamlar. Aciz tarafından 11/4/2018 12:32:25 PM zamanında düzenlenmiştir.
= ÇATLİYORSUN DEĞİL Mİ? =
Giriş nefis. İkinci kıtada "kınlamak". Kın, malum bir nesnedir, bundan fiil çıkarmak yasak değildir, ama mantığa uygun olacak! Burada başarılmış. Üçüncü kıtada "bağladım" kafiyesi; "ağladım"dan sonra uygundur, ama iki defa kullanılmış, cinas değil, redif değil. Noksanlık demeyeceğim ama, teknik olar
= SANA DOĞRU AKARIM =
"Klasik" sözü bazen lüzumsuz gelir, zira bu kelimeyi "monoton"a benzeten vardır. Zehra Yılmaz hanımefend'nin şiirleri klasik olabilir ama her biri ayrı tondadır. Burada özlenen bir ilhamla müşerrefiz. Şaire Hanım'ın kalemine ve yüreğine sağlık. Selamlar, saygılar.
Seven Ve Sevilenler
Benim şarkımdan ancak sevenler anlar, diyorsunuz hemşehrim. Tebrikler, selamlar.
BUNDAN SONRA SEN VARSIN
Bir dostum şöyle demişti: sen şiir yazarsın ama, ben okurken senin zorlandığını anlarım. Şiir "yaz beni" diyecek!.. Bu şiir öyle olmuş. Kendini yazdırmış. Tebrikler, selamlar.
Şiirdeki sır - 3 -
Tabiat olaylarının, mesela dalganın ayak izi silmesi, rüzgârın sevgilileri okşaması gibi vakaların güzel bir tasviri. Tebrikler, yüreğinize ve kaleminize sağlık. Selamlar.
= YORMA SEVDİĞİM =
ilmek ilmek, desen desen işlenmiş bir kumaş gibi. Tebrikler, selamlar.
Her çiçekten bal aldık biz ( Ondan çok mutluyuz biz )
Her çiçekden bal almak; değerlendirmenin değeri olsa gerek. Tebrikler, selamlar Hocam.
BEN SENİ SEVDİKCE
İlk iki kıta harika, diğerleri eksik mi? Hayır. Ama üçüncü mısralarda adları geçen Ferhat-Şirin, Kerem-Aslı ve Tahir-Zühre'nin son mısrada tekrar anılması, (bana göre) fazladan tekerrürdür. Eğer bu üç çiftten birinin adını bir kıtada iki defa zikr etseniz, normal görünürdü. Ama üç çifti de iki defa
Anne
Merhum valideye hürmet niyazımızla. Gönül isterdi ki, bu anneler gününü de beraber geçirin, ama takdirin önüne geçilmiyor. Samimi yüreğinize teşekkürler, şiirinize tebrikler. Selamlar.
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   7   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada Aydın Bayrakdar  Aydın Bayrakdar şairi hakkında, Aydın Bayrakdar  Aydın Bayrakdar kimdir, Aydın Bayrakdar  Aydın Bayrakdar şiirleri,Aydın Bayrakdar  Aydın Bayrakdar hakkında bilgi ve Aydın Bayrakdar  Aydın Bayrakdar isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.