E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Aybars KARLIDAĞ Aybars KARLIDAĞ
Aybars  KARLIDAĞ
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

Aybars KARLIDAĞ şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
DEĞME
Güne layık görülen şiirinizi ve sizi kutluyorum. Saygı ve selamlar.
KRONİK MELANKOLİ
Sever hayalini kurar dembedem Çizer yazar düşmez elinden kalem Hep zanda bulunur haksız el alem Yanlıştır diyerek gelir üstüme... Günün seçkisi olan güzel şiirinizi ve değerli arkadaşımızı kutluyorum.
...DA VAR DAVAR
ODABAŞI bizde adam da var. Onurlu yaşamak derdiyle direnen. Anladım ki sizde çok adam davar. Kalkıp ta yerinden yürümeye erinen. Kaleminize ve yüreğinize sağlık şiirinizin tamamı çok güzel olmuş ama son kıta daha da güzel bir cinasla süslenmiş selamlar saygılar.
GÖZLERİN LEHÇESİNDE
Gönülden gönüle köprü kurulur Coşar ki sular barajda durulur Seven sevdiğine kalpten vurulur Mektup yazar gemi küpeştesinde Günün şiiri seçilen dizeleriniz çok anlamlı ve güzeldi.Tebrikler selamlar.
DİLEK AĞACI
Huzur buldum diye hep sana koştum Sen varsın diyerek her şeyden kaçtım Çağlayan gibiyim sevince taştım Ben sana güvendim aşklar boş çıktı... Hep ümitsizlik olsa da şiirde, güne yakışan güzel bir dizeler olmuş yüreğinize ve kaleminize sağlık selamlar.
YÜKLE SEVDİĞİM
Güzel bir anlam içeren dizeler, seçkiyi fazlasıyla hak etmiş.Kaleminize ve yüreğinize sağlık kardeşim.
GAZİ KEMAL
Bütün geleceğimizi gazilerimize ve şehitlerimize borçluyuz.Onlar canlarını ortaya koyarak istiklalimizi korumak için mücadele ettiler. Hepsinin ruhları şad olsun. Günün şiiri seçilen, şiiriniz çok güzel ve anlamlı idi. Kutluyorum.
Son Demde
Ölmeyecekmiş gibi biriktirir dünyada Hiç yemeden yollara düşer bir gün yanar da Başına kaza gelir hayat onu sınar da Sonunda pişman olur fayda olmaz son demde... Keşke yaşadıklarımızdan ders alabilsek güzel anlamlı bir dörtlüktü.
OLMAZ
Başına iş gelse düşersin zora Karar veremez kim nerede dura Ateşlerde yansa döner mi kora Düşersin kuyuya duyanlar olmaz... Güne layık görülen şiir çok anlamlı idi. Tebrikler kardeşim. Aybars KARLIDAĞ tarafından 7/3/2019 9:41:34 PM zamanında düzenlenmiştir.
GİTME BENDE KAL
Derdim seni kalmana ikna etmek İnan ki seni çok seviyor bu kul Gayem seninle hep uzağa gitmek Yolculuğa varsan gitme bende kal Günün şiiri seçilen şiiriniz kutlarım. Nice güzel şiirler yazmanız dileğiyle... Selamlar
SEVDİĞİM...601
Güne yaraşır çok anlamlı dizelerdi.Kaleminize ve yüreğinize sağlık,tebrikler.
Ayıp Günah Değil mi..!?
Nedir bu öfke nedir bu kin? Ne olursa olsun nedenin Zarar vermeyin kıyma cana! Ne olursa senin sebebin.... Geçmiş olsun, adalet mülkün temeli olmazsa, herkes kendi adaletini oluşturursa sonuç derebeylik olur.
TUZ BASTIM YARAMA!
Aklım hep sendedir dönersin diye Neden çekip gittin habersiz niye Gönlümden gönlüne olsun hediye Sensiz bir sevdaya dilek dilemem Tuz bastım yarama, artık gülemem... Günün seçkisi olan bu anlamlı güzel şiirinize ben de katkıda bulunmak istedim. Nice güzel şiirler yazmanız dileğiyle... selamla
yalnızlık senfonisi
TREN KAÇIYOR...
Halil Bey kardeşim yine çok anlamlı ve ders niteliğinde muhteşem şiirinizi günün şiiri olmayı fazlasıyla hak etmiş, gönülden kutluyorum kaleminiz daim olsun saygılar sunuyorum...
Atatürk
Ruhu şad olsun. Mekanı cennet olsun.
ÜCRETLİ ÖĞRETMENİM
Günümüzde köle gibi çalıştırılan ücretli öğretmenlik sosyal bir yara yani utanılması gereken bir durum. Şiirinizde bu duruma parmak basmışsınız tebrikler güzel bir şiirdi.
DİLYÂRE 3
Güne düşen hece şiiri 4 tane 5'liklerden oluşmuş, 7+7=14 lük hece şiiri. ikinci mısra ile beşinci mısraların söz dizeleri aynı. Cinas kullanılmış kafiyeler sağlam, ama farsça hatta hintçe "kurbânır " kelimeler kullanılmış.Kelime tekrarları var. Daha yalın herkesin anlayacağı yaşayan Türkçe kelimeler
Hans'ın bağı
nachbarım" Flughafene Billiginden freundlarına Garteninde Urloubdaki diebler Almanca kelimelere Türkçe eklerin getirilmesini beğenmedim. Ayrıca şiirinize ve sanatınıza hiç bir diyeceğimiz söz yoktur. Saygılar.
SENSİZLİK ÖLÜM
Sensiz hiçbir şeyin anlamı yoktur Kalbimde sevgin var aşkınla yaktır Yokluğun benim için bir firaktır Sensizlik bir zulüm sensizlik ölüm... Halil Bey kardeşim güne damgasını vuran şiirinizi ve sizi kutluyoum. Selamlar saygılar.
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada Aybars KARLIDAĞ  Aybars KARLIDAĞ şairi hakkında, Aybars KARLIDAĞ  Aybars KARLIDAĞ kimdir, Aybars KARLIDAĞ  Aybars KARLIDAĞ şiirleri,Aybars KARLIDAĞ  Aybars KARLIDAĞ hakkında bilgi ve Aybars KARLIDAĞ  Aybars KARLIDAĞ isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.