E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Aybars KARLIDAĞ Aybars KARLIDAĞ
Aybars  KARLIDAĞ
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

Aybars KARLIDAĞ şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
ADI: GÜN SAZAK!..
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun. Eşsiz bir devlet adamı idi. Onun gibi devlet adamı bir daha gelmez. Selamlar.
EY AŞK 5
Aşkı çok güzel tasvir etmişsiniz . Günün şiiri olmayı fazlasıyla hak etmiş, diyecek bir söz kalmamış kaleminize yüreğinize sağlık. Selamlar saygılar.
Almıla..!
Yorum yaparsan gelirler sanat için değil Şaşma doğru yoldan hiç sakın kimseye eğil Okuduğunu anlamaz okur yazar değil Günün şiiri bile olsa beğenmez kimse...
Almıla..!
Tebrikler şiiriniz güzeldi hak ettiği yere gelmiş. Selamlar.
Boğdur Bakalım
Zordur geçim birçok nüfusa bakmak, Zaruret içinde hep kahrı çekmek Arslanım diyende bulamaz ekmek Yiğidi açlıktan kırdır bakalım... Günümüzü anlatan günün şiirini ve şairini kutluyorum. Tebrikler, bende bir dörtlükle eşlik etmek istedim. Selamlar .
' Yolumu kaybettim, yolumu zaten '
Şuyu vukuundan beterdir derler Savaşta yok oldu yiğitler serler Barışta her türlü herzeyi yerler Sıtmayla getirdi sonumu zaten Hep sıtmaya razı ettiler zaten Bu güne düşen şiiri ve şairini kutluyorum. Şiiriniz çok anlamlı ve akıcı idi kaleminize ve yüreğinize sağlık tebrikler.
-Sancı içinde geldik sancılı gidiyoruz...
Selam değerli kardeşim, Güne düşen şiirinizi iki sefer okudum. Tebrikler öncelikle ama yanlış yazılan kelimeler olmamalı bana göre seçilen şiirlerde. Örneğin ''güç yitirir'' değil 'güç yetirmek olmalı, ''cünup'' değil 'cünüp olmalı, ''mundar'' değil 'murdar' olmalı, '' hakka kulluk'' değil, 'H
SENDEN BAŞKA BİR ŞEY (TEKRAR)
Senin varlığın derdime dermandı Sözün benim için birer fermandı Senden isteğim yanımda durmandı Senden başka bir şey kesmiyor beni Duygu dolu bu güne düşen şiiri ve şairini kutluyorum. Tebrikler selamlar.
AYRIYIM
Tebrikler anlamlı bir şiirdi. Şair arkadaşımı kutluyorum. Selamlar ve saygılar.
Gülen Gözler
Gülen gözler olmalı, ateş gibi, kav gibi. Kalpağı sakalına, karışan o dev gibi. Dünyaya örnek olan, önerdiği sav gibi. Her türlü şer ehlini, güzel Yurdumdan kovan. Merhaba güzel şiirinizi kutlar sağlıklı günler dilerim.
Ağlıyor garip
Bazen ağlamaya gücü yetiyor Durmadan derdine dert mi katıyor Bütün dertlerin içine atıyor Dizin çöke çöke ağlıyor garip... Güne düşen anlam dolu bir garip şiiri okudum. Kaleminize ve yüreğinize sağlık selamlar ve saygılar. Aybars KARLIDAĞ tarafından 4/4/2020 3:17:25 AM zamanında düzenlenm
UMUDUNU YİTİRME
Sahrayeli yazmış çok faydalı güzel öğüt Okumalı yazmalı elinde kalem kağıt Kurallara uymalı sonun olmasın ağıt Üzme sevdiklerini umudunu yitirme... Güne düşen günümüzü anlatan öğütlerle dolu şiiri ve şairini kutluyor tebrik ediyorum. Selamlar saygılar.
Felek çıkmazı!
Vicdanımı kaybettim güzel duygum yok oldu Çevreyi virüs sardı kurtulmak çok zor oldu Kurtulamaz hiç kimse sararıp hemen soldu Yumuşak yüreğimi taşa çevirdin felek Güne düşen güzel anlam dolu şiirinizi ve şairi kutluyorum. Selamlar ve saygılar.
ERENLERDEN ÖĞÜTLER
Yok etmeyin bütün canlılar özel Hepsi değerlidir hepsi de güzel Karışır toprağa olursun gazel Sana emaneti soyma dediler... Güne düşen anlamalı şiiri ve şairini kutluyorum. Selamlar ve saygılar.
Beni mi sordun?
Güne düşen bu anlam dolu şiiri ve şairini kutlarım. Kaleminize ve yüreğinize sağlık selamlar saygılar.
UMUT, SEVGİ VE HUZUR...
Milletin ferdini hep koruyunca Cephede düşmana dimdik durunca Hedefe attığın okun vurunca Huzur bulmalısın sadak ve yayda Güne düşen çok anlam içeren şiiri ve değerli şairi kutluyorum. Selamlar ve saygılar.
GÜLÜ SERMİŞLER
Kara sevda çeker çöllere düşer Ayrılık olur da yolundan şaşar Dağlara çıkar mecnun gibi yaşar Deli diye ona gülüvermişler... Güne düşen şiiri ve şairi kutluyorum. Nice güzel şiirlere...
Silindi.
Dertlerim var benim hiç söyleyemem Uzak kaldım yardan kendim gelemem Zordur yaşadığım artık gülemem Yoruldum.. yoruldum.. öyle yoruldum... Güne düşen duygu yüklü şiirinizi ve şairini kutlarım . Nice güzel şiirlere...
EMMİ (19)
Emmim zamanında hep bir bilendi Akranları öldü kalmadı dengi Mücadele etti yıllar devrildi Zamanın daralmış hey aslan emmi... Günün şiiri seçilen şiiriniz çok anlamlı idi. Kaleminize ve yüreğinize sağlık, selamlar ve saygılar.
YAK GİTSİN BOŞ VER
Umrunda değil ki benim o derdim Senin için sana ömrümü verdim İmkanlarımı hep yollarına serdim Gönlünden çıkar ki at gitsin boş ver... Türkü tadında, duygu dolu güzel bir şiirdi, kaleminize ve yüreğinize sağlık. Selamlar saygılar.
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada Aybars KARLIDAĞ  Aybars KARLIDAĞ şairi hakkında, Aybars KARLIDAĞ  Aybars KARLIDAĞ kimdir, Aybars KARLIDAĞ  Aybars KARLIDAĞ şiirleri,Aybars KARLIDAĞ  Aybars KARLIDAĞ hakkında bilgi ve Aybars KARLIDAĞ  Aybars KARLIDAĞ isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.