E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
athena athena
hatice çitoğlu
Üye / üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Kitaplara yaptığı yorumlar

athena kitaplara yaptığı düşünceleriKitap: Küçük Düşler Büyük Umutlar
13.12.2013 15:44:54
~ 6 puan
Romantik komedi izlemeyi sevenler için film tadında boş zamanınızda keyifli vakit geçirmek okunabileceklerden.

Kitap: Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır " İletişim, Başarı ve Hayat Üzerine "Ciltli
30.7.2013 09:41:27
~ 9 puan
Hayatın içinden örnekleri son derece keyifli bir dille altı çizilesi mesajlarıda vurgulayarak bize aktaran okurken güldüren,düşündüren ve kitap bittiğinde kuşanmış olduğunuz o pozitif elektrikle hayata çok daha olumlu ve kendine güvenli bakmanızı sağlayacak bir kitap.Bir kitap okudum hayatım değişti demek çok iddialı olabilir ama hayatınıza katkıları olacak,güzel bir kitap olduğu kesin.

Kitap: Cehennem
23.7.2013 18:47:55
~ 10 puan
Cehennemin en karanlık yeri buhran zamanlarında kararsız kalanlar için ayrılmıştır demiş Dante bizde ilahi komedyadan ciddi şekilde ilham alan ( ve size bu kitap bitsin ilahi komedyayıda mutlaka okumalıyım dedirten) Dan Brown'ın sizi tutup kolunuzdan kendi dünyasındaki o gotik sanat eserleri ile dolu büyüleyici bir sanat tarihi yolculuğuna çıkarmasına karşı koymak imkansız ! ve yine insanlığın başına bela olacak bir tehdit bir komployuda birlikte çözmeye çalışıyorsunuz.Bazı kitapların bitmesini istemezsiniz ya dan brown kitaplarında hem zekice kurgulanmış olaylar zincirini çözmek istiyorsunuz hemde bu büyüleyici sanatsal tarihi yolculuk hiç bitmesin istiyorsunuz.Cehennem beklentilerimi boşa çıkarmadı ben sevdim Dan Brown okumayı sevenlerin bu kitabı seveceğine inanıyorum.

Kitap: Dorian Gray'in Portresi (Cep Boy)
17.7.2013 11:57:42
~ 9 puan
Çok yakışıklı yüzü gibi kalbi, ruhuda temiz ve güzel bir gençtir Dorian Gray. Romandaki iyi,kabul edilebilen ahlaki düşünceyi temsil eden ressam Basil HALLWARD, Dorian in resimlerini yapmaktadır ve ona karşı bir ressamın duyduğu hayranlığın ötesinde kendi yaşam sebebi,sanatının sanat olmasını sağladığını düşündürten çok derin duygularla bağlıdır. Basil in aristokrat arkadaşı Henry ise topluma her yönüyle zıt fikirleri olan güzelliğin iyilikten daha önemli olduğuna inanan, her tür erdemsizliği hayatın akışı içinde yaşanması gereken tecrübeler olarak gören, romanın kötü gibide durmayan ama ruhu çirkinleştirip yaşlandıran olaylar zincirine ilham veren fikirlerin babası olan belkide bu yönüyle Dorian dan bile daha ön plana çıkan fikri karakteridir diyebiliriz.

Bir gün Basil HALLWARD ı ziyarete gelir Henry ve o gün Dorian da Henry ile tanışır onun fikirlerinden öyle etkilenir ki o günkü modelliğini Henry olmazsa o konuşmazsa yapamayacağını söyler ve onu dinlerken Basil in yaptığı portre işte kitabımıza konu olan portreyi oluşturur. Portreyi gören Dorian ilk defa kendini güzelliğini keşfetmişcesine o kadar etkilenir ki tablodan o an içinden şu düşünce geçer

"Onun yerinde olmak isterdim! Eğer onun yerinde olabilseydim her zaman genç kalırdım. Bunun için için her şeyi vermeye hazırım!" der.

fakat bu dilek gerçek olmuştur...

Hepimizin içinde var olan ama Dorian kadar uç larda olmayan iyi-kötü çatışmasını anlatan gerçekle -fantastik bir dünyanın iç içe geçtiği harika bir klasik

Kitap: Abdülhamid'in Kurtlarla Dansı
15.7.2013 12:41:29
~ 10 puan
Biz okullardaki tarih kitaplarımızda Abdülhamitle ilgili o kadar sınırlı ve ne yazık ki gerçek Abdülhamitten o kadar uzakta bilgilerle yüklenmişiz ki inanın hayretler içinde okudum kitabı.Kitap yoğun bir araştırma ve bir sürü tarihi kaynaktan alıntı yapılarak bize Abdülhamitin yönetici, insani,kültür-sanat,bilimsel,manevi ve aklınıza gelebilecek bir çok başlıkta Abdülhamitin nasıl bir insan olduğunu ve çöküş dönemindeki "Hasta adam"osmanlıyı bu kaos ortamında nasıl ileri taşıdığını ve yıkım sürecini yavaşlatmak için neler yaptığını, bir çoğumuzun bilmediği İLK'lerin mimarı olduğunu son derece açık ve anlaşılır bir dille, o dönemde Abdülhamiti yaşayan ama muhalifi ama yanında olan bir çok birinci ağızdan Abdülhamite dair düşüncelerle bize Abdülhamit gerçeğini anlatıyor.Tarihine ilgili ama tarihin üstü kapalı kalmış gerçeklerini merak eden her tarih severin okuması gerektiğine inandığım bir kitap.

Kitap: Dijital Kale
12.7.2013 16:31:09
~ 9 puan
Bir Dan Brown kitabını eline almak yepyeni bir dünyaya ışınlanmak demek.Bu seferde şifrelerin, bilgisayar kodlarının gizemli dünyasına bu dünyada dönen illegal işlere,koltuk savaşlarına yine işlenen cinayete aklınıza gelebilecek her türden Dan Brown dokunuşuna rastlayacağınız son derece heyecanlı bir roman.

Kitap: Nefes Nefese: Cep Boy
12.7.2013 11:43:43
~ 8 puan
Bizi yaşadığımız dünyadan çekip alıyor ve II.Dünya savaşının orta yerinde bir aşk bir kaçış bir hayatta kalma savaşının orta yerine götürüyor Ayşe KULİN, bizde kesinlikle soluk soluğa okuyoruz...

Kitap: Gece Nöbeti
12.7.2013 11:37:10
~ 10 puan
Tess Gerritsen'i keşfetmemi sağlayan okuduğum ilk romanıdır.Son derece ilginç bir konu,zekice kurgulanmış bir anlatım bir solukta okunuyor ve yazarın diğer kitalarını okumak için kendinizi derin bir araştırma yapar şekilde buluyorsunuz kitap bittikten sonra...

Kitap: Ye, Dua Et, Sev
12.7.2013 11:12:08
~ 5 puan
Herkesin mutluluk huzur arayışı farklı bu da Elizabeth'in hikayesiydi.Filmden önce kitabını okumuştum ve yer yer beğenmeme rağmen aslında bizden uzak bir kültürde yetişmiş insanın hayatına dair bir içsel yolculuk hikayesi olduğu için durağan gelen yerleride oldu benim maneviyat penceremden bakınca onun bullduğunu sandığı iç huzuru ben okurken hissedemedim vb.. bir çok noktada ayrıştık.Kitabı bitirdim fakat bir iç yolculuğa çıkacak olsam Elizabethle çok da ortak pencerelerden bakmadığımızdan olsa gerek kitabı çok da beğendiğimi söyleyemiyorum.

Kitap: Postacı
10.7.2013 13:33:43
~ 7 puan
Dünyada hiçbirşey, çaresiz bir insandan daha tehlikeli değildir... "Postacı, uygarlığın çöküşü fikrinden zevk alıyormuşa benzeyen tüm o "kıyamet-sonrası" kitaplarına ve filmlerine cevap olarak yazıldı. Bu kitap, onlardan farklı olarak, ne kadar çok şeyi fazlaca önemsemeden varsaydığımızın, bugün bizi birbirimize bağlayan o küçük lütufların eksikliğini ne kadar çok çekeceğimizin hikayesidir. Kitabın baş karakteri özel bir tür kahraman; başından geçen acı ve belaların katılaştırdığı, ama gene de bir şekilde nasırlaşmamayı başarmış, ümit etmek isteyen biri - yıkılmış bir ABD'nin son idealisti. Bir zamanlar hepimizin paylaştığı bir rüyayı elinden bırakamıyor; eski halimize dönebileceğimize, hatta belki eskisinden daha da iyi olabileceğimize inanıyor. Bu sinik çağda, içimizde saklı olan iyiliği hatırlatan şeylere ihtiyacımız var."
 « Önceki sayfa   1   2   3   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada athena  hatice çitoğlu şairi hakkında, athena  hatice çitoğlu kimdir, athena  hatice çitoğlu şiirleri,athena  hatice çitoğlu hakkında bilgi ve athena  hatice çitoğlu isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.