E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
asran asran
 
Üye / üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Kitaplara yaptığı yorumlar

asran kitaplara yaptığı düşünceleriKitap: Başka Hayat
15.5.2011 00:53:14
~ 8 puan
Kelimelerin cümle oluşumlarındaki dansını sevenler için çok doğru bir kitap.

İçimizden birinin hayata baktığında gördüklerini resmediyor yazar. Sıradan insanların yaşadıkları hayatlardaki zaaflarını, otorite mücadelelerini ve başka hayatlardaki olumlu olumsuz tutumlarının götürdüğü yolculuğu, yalnızlığına alışan/alışmaya çalışan bir adamın gözüyle anlatımı. Doğrusu roman yazmak isteyenler için sihirli bir ilham kaynağı.

Kitap: Latife Hanım`ın Kağıtları
18.4.2011 00:24:06
~ 8 puan
Atatürk'ü anlamak için üç kadını iyi bilmek gerekir;Zübeyde,Fikriye,Latife...

Kitap: Elif
8.4.2011 15:11:59
~ 8 puan

Bilgeliğe giden yolda karşıma reenkarnasyonun çıkacağını hiç hesap etmemiştim doğrusu.

Paulo Coelho'nun kişisel serüvenini izlemek güzel yine de. Tesadüf mü Tevafuk mu. Bu aralar yabancı yazarların bu arayışları ilgi çekici bir hızla sürüyor. Konu tuttuğundandır belki de. Yine de hakikatin menbaaında olup da ille de yabancı bir ağızdan dinlemeye ihtiyaç duyanlar için yararlı olabilir.

Her zamanki kadar sürükleyici ve ilgi çekici güzel bir kurgu. Madalyonun öbür yüzü saklanmış izlenimi ve duygusu almış olsam da "beyan esastır" düşüncemi muhafaza etmek istiyorum kitap için.

Kitap: Altıncı Şehir
6.4.2011 23:15:31
~ 10 puan
Doğup büyüdüğü şehre bir yazarın en güzel en büyük armağanı vefası.

Çocukluğunun geçtiği sokaklar, hanlar, çarşılar, camiler... Evlere tüm haşmetiyle ilk kez konukluk ettiği o ilk yıllarında radyolar...

Yazım dilindeki asaleti, anlatımındaki samimi tutumu ve sivas'ın tüm karakışına inat sıcacık bir yazarın sayfalar boyu sarıp sarmalaması. Edebiyatın bir yazarın kanına girişinin tüm merhaleleri aslına bakılacak olunursa. Gitmesenizde, görmüş kadar olacaksınız ve gitmek için benim gibi bir fırsat bulmaya çalışacaksınız. Sivas, altıncı şehir.

Kitap: Portobello Cadısı
26.2.2011 23:55:02
~ 10 puan
Paulo Coelho'nun en iyi en egzantrik eserlerinden biri.

Bitmesin isteseniz bile sürükleyerek hikayenin sonuna sürüklüyor okurunu.

Herkesin gözünden bir kadının farklı bakış açılarıyla psikolojik analizi.

Çılgınca gelecek tüm öykünün kurgulanışı. Zira öykünün kahramanı Athena'nın dışında herkes konuşuyor ve kahramana hiç konuşma hakkı tanımıyor yazar.

Farklı bakış açılarına meraklı olanlar için gizemli çalışma. Çeviri kalitesi oldukça iyi. Birbirinden bu denli uzak coğrafyalarda kaderin nasıl da yön değiştirebileceğine şahit olacaksınız.

Kitap: Aşk
15.1.2011 14:14:00
~ 1 puan
İki öykünün iç içe devamı hoş ama yeni bir keşif değil. Tasavvuf bilgisi olmadan Şems ve hz. Mevlana anlatmamış olması tamamen Elif Şafak'ın aslında elindeki büyük fırsatı kaçırmasından başka bir işe yaramamış. Bu kadar büyük bir okur kitlesi varken adamakıllı inceleyip araştırmış olsa piyasa işi bir kitap olmanın çok ötesine geçen büyük bir bir eser çıkartabilirdi. Hayal kırıklığı bir çalışma.
 
Bu sayfada asran  şairi hakkında, asran  kimdir, asran  şiirleri,asran  hakkında bilgi ve asran  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.