E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
AŞIK ÇEPNİ AŞIK ÇEPNİ
Yusuf Mısırlıoğlu
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

AŞIK ÇEPNİ şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
Ramazan Mânileri.17 -2013
Onca zorluğa inat Bahtıma taktım kanat. Feleğe çelme attım Şaşakaldı kainat Şimdi düz bir yoldayım Dünden iyi haldayım Bir yılım daha kaldı Sonra Erikbeldeyim. Çepni köye geçecek Güllükleri biçecek Biraz fırsat bulursa Bir kahveni içecek. Sevgilerimle can dost.
Beypazarı Kurusu
Afiyet ola can dostum. Sağum, yaşiyirum, eyiyum eyi:)) Bundan eyisi silayi rahimdur. Sevgilerle can.
Kendimce Bildiğim Bu
"Güzel çirkin nesne yoktur bilelim Güzellik gönülde gönül alalım Kin ve koğudan uzak duralım Dirliğin-birliğin gülcesidir bu " Ah keşke. Yüreğine gurban can bacım; alkışlarımla.
DOSTLARLA MUHABBET
Çepni'yim; canlara selam vermişim. Muhabbet denilen bağa girmişim. Gönlümden bir parça koyup sermişim Gonca gül kokulu çul bu meydana.
DOSTLARLA MUHABBET
Aşık Çepni 20/4/2011 Aşıkın dağlara çıkar avazı Dert ile geçirir baharı yazı Vuslatın serabı görülür bazı Göz yaşları olur göl bu meydana
GİDER MİYDİN?
Enfes bir hece. 6 + 5 durağıyla, duygu yoğunluğuyla... Kurdelayı gerçekten haketmiş. Hece ustası bir hemşehrimle tanıştığıma sevindim. Alkışlarımla can.
***Benden küfür bu kadar
Enfes bir düet olmuş. Bilhassa çapraz kafiyeli dörtlüklerin tekniği mükemmel. Alkışladım can bacım;
Gel de Yazma! / 2
Enfesti hemşehrim; alkışlıyorum candan.
Gözyaşı çetesi
Oy oy oy.... Yetkimiz olsa da böyle anlamlı şiirleri okulların, devlet dairelerinin, kışlaların duvarlarına assak. Bir rüya gibi. Alkışlarımla can.
...
Oy oy oy... Usta bir kalemin feryad-ı figanı... Ah edip gönlümün viranlığına. Yitirdim ümidi bir anlığına. Sevdanın alaca karanlığına Kaçarım feryad-ı figan içinde. Böyle mükemmel şiire nazire yapmadan geçemedim. Alkışlarımla can.
ÇAMURLU ÇİZME
Yüreğn dert görmeye can; Mükemmel bir 6 + 5 lik. Hece tekniğini bilerek yazınca ve bir de mevla vergisi yetenek olunca okumak zevk veriyor. Yeni girdim sayfana ve 10-15 şiirini okudum. Yine de devam edeceğim. Yorumunda Beşikdüzü'nden selam demişsin. Bayramda oradaydım.Keşke görüşebileydik. Al
ÂŞIK ÇEPNİ'YE ÇAĞRI –tekrar-
Can gardaşım bu yaşta düştük dünya derdine. Turnalar selam etsin Sis Dağı’nın ardına, Bir gün dönerim elbet düşlerimin yurduna. Bu gün prangalıyım; vuslat zamanı değil. Bilsen ne çok özledim doğduğum toprakları. Kitap aralarında zifinin yaprakları. Körelmekte ruhumun masum iştiyakları. Fes
Sen Diye Diye
Selam olsun Adadolumuzun güzel Türkçe'sini ve deyişlerini yaşatmaya çalışan yüreklere. Bir kaç manini okudum bacım; duru bir Türkçe; hem de Anadolu insanının kullanageldiği tarzı gördüm. Ne yazık ki son zamanlarda dilimiz bir de Batı kelimelerinin saldırısında. Nice Türkçe kelimeler unutturuluyor
ELE GİDER YAR
Fotoğrafı gördüm, Kaçkarlarda sandım kendimi. Güzel şiirini okuyunca yaylada kızların kayalar üzerinde kına yosunlarından ellerine kına yaktığı günler geldi gözümün önüne. Geçen zaman diliminde mutluluk yönünden çok çok gerilere gitmişiz, farkedemedik. Hasılı, merhaba hüzün dedim. Alkışlarım
BEN SENDEN GİDEMEDİM
Yine enfes bir hece usta kalemden. Kurdelayı ve alkışı hakediyor. Tebriklerimle.
.....giresim geldi
Yine enfes bir 6 + 5 , yine mana yükü dört dörtlük. Alkışladım gardaş. Sevgilerle.
…..mihrâb Gül-efşân
Yine mükemmel bir hece.. Affına sığınarak gardaş; kullanıcı adı olarak mahlasın olan "Günahî yi kullansaydın keşke. Böylelikle tarzını da bir şekilde belirtmiş olurdun. Ve seni daha önce tanımak nasip olurdu. Alkışlarımla gardaş. Sevgiler candan.
.....muhtacım sana
Enfes bir hece... Kalemin ustalığı belli. Tebriklerimle gardaşım; sevgiler candan.
YAĞMUR
Sineme demek istememiştim Kadir gardaş; sinime yani mezarıma diyorum. Hale, nale ve biçare yazılışında da şapka yoktur. Sevgilerimle dost.
GİZLİCE
Yine enfes bir sevda şiiri usta kalemden. Yine ayakta alkılşladım ben de. Tebrik ve sevgilerimle birlikte.
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada AŞIK ÇEPNİ  Yusuf Mısırlıoğlu şairi hakkında, AŞIK ÇEPNİ  Yusuf Mısırlıoğlu kimdir, AŞIK ÇEPNİ  Yusuf Mısırlıoğlu şiirleri,AŞIK ÇEPNİ  Yusuf Mısırlıoğlu hakkında bilgi ve AŞIK ÇEPNİ  Yusuf Mısırlıoğlu isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.