E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Ahmet Bektaş Ahmet Bektaş
Ahmet Bektaş
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

Ahmet Bektaş şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
Kelebekler geciktiğinde ölüme…
Her ölüm yeni bir başlangıca gebe. Tırtıl kelebeğe... --- "Sonbahar düşüme uyandım" Son/bahar Bilmez misin hazan da bahar. Güz gülleri hüzne inat açar. Aşk olgunlaşır meyve verir, -- Tebrik ederim. Selamlar.
Kendime Şiir
Hmm. Değişim her hale bürünmekle oluyor. Değişemeyen ölüyor. -- Tebrik ederim. Selamlar.
İSTER MİYDİM SÖYLER MİSİN...
"Adınla yıkanmış ellerim Adınla serpilmiş bedenim Adınla sus olmuş sözlerim" İsmin yapışmış dilime, Hayalin gönlüme… Uzat ellerini, Yapışsın elime… --------------- "Ayağınla ezdiğin bastığın toprak olam Gitme benden uzaklara Ayırma canımdan beni" Evet, bu nokta mühim. Çok
Yalnızlık
"Yoktur sana senden başka bir yar." Ne varsa içten çıkar, hariçten olmaz. -- Tebrikler.
İncinme...
Yaşken eğilmeyen kuruyunca kırılır. - Tebrik ederim.
Kimdin Sen
"Ele avuca sığmaz hercaimisin sen..? Benden kıymetlimisin.. " -- İz bırakmış. -- Tebrik ederim Nejla. Güzel anlatım.
NALAN
Olması gerekeni yaşıyor insan son tahlilde. Ama mertçe yaşamalı. Her şey mertçe yaşanmalı. Kılıf aramamalı insan yanlışına... --- Şiir güzel, seslendirme harika. -- Tebrik ederim. Her ikinizi.
kül çürüğü gülüşler
"külleri dökenlerin kör müydü yürekleri? " Tebrikler arkadaşım.
şark masallarında ölüm...vasiyet
"sen hiçbir şey bilmiyordun sevgilim kutsal değildi hiçbir vatan tenimin teninde sürdüğü mülteci hükümden daha değerli değildi hiçbir dil" --- Hiç bir kural, kutsal aşk kadar etkilemedi insanı. -- "usulca kayıverdiler ellerimden sevinçler, çığlıklar, ölüm…" Hepsi yaşanacak. Acıl
Deniz Konuşmadı Bugün
"Deniz köpürsün alabildiğine.. Gelincikler sonsuza kadar yaşasın.. Hadi... Şimdi gülümseyelim... " He şeye rağmen Deniz güzeldir. Sevgili Nejla.
Aldırmadan Yağmurlara
"Benim buğulu gecemde ben gidemediğim yerdeyken, Bu masalın sonunda gerçek kahramanım ölmüyor... Ben aldırmadan yağan yağmura... Zamana karşı gidiyorum, kalbimde seninle. " --- Ebede taşınır bütün yaşananlar. -- Tebrik ederim Nejla.
DARAĞACI
"Aşk, bir sapanda taş olmuş kuşları vurur Kanadı kırık yaralı kuşlar uçamaz…" --- Kısa bir şiirim vardı zulada onu yorum olarak paylaşıyım. --- Aşk oku Aşk okunu fırlattım. Tam isabet… Güller aktı yüreğinden, Damla damla yüreğime. Ahmet Bektaş --- Tebrikler.
Geçmiş olsun
Doğumla başlar esaret, İnsan hayatı boyunca özgür olmak için çabalar. Önemli olan gelinen noktadır. Hayatı özgür algılıyor ve ,korkusuz yaşayacak bir konuma gelmişsek harcanan zamana yazık olmaz. ---- Hocam şiiri gece eklemişsiniz bu ne hız, etkili yorum işaretlenmiş bile. Buyurunuz ben de et
SEN GİDELİ
"Yüzün ellerimde. Yüreğim ise, Sende atıyor. Açıkçası sevgilim, Ben sen de yaşıyorum..." Beden gider ruh kalır. -- Tebrik ederim.
LİMAN
Bazen vusalatı getirir huzur verir, bazen ayrılık ile hüzün verir. --- Tebrik ederim.
***Vampir bile utanır
Her şeyin sunileştiği günümüzde “sekr” hali de yapmacıklaştı. Gönülleri hoş eden halleri keşf edemeyen insanlık suni yollardan sekr arayışına düştü… Hormonlu yiyeceklerin zararlı yan tesirleri olduğu gibi sekr içeceklerinin de elim tesirinden perişan beşeriyet… --- Duyar
Yaşarım...
Sınırsız Özgürlük İçin Cesaret “Cesaret, esaretin tezgahında örülen bir zırhtı bize.” Ç.Ç. Özgürlük kısaca özgünlüktür. Yani kişi kendi olabiliyor ise kendi gibi davranıyor ve bu yüzden ayıplanmıyor veya yasaklanmıyor veya herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmıyorsa özgürdür. K
Aşk Nedir?
Buz dağının görünen yanıdır aşkın maddi boyutu. Aşk manevi boyuttadır daha ziyade. -- Tebrik ederim
Yaşarım...
Hocam, Özgürlük asıl hedefimiz olacak. "Sınırsız Özgürlük İçin Cesaret" Bu yazımı tamamlayım yorum olarak eklicem. Tebrik ederim.
sana olan aşkım aynı...
Aşk bir kere var olmuşsa artar eksilmez. Şayet eksiliyor ise o aşk değildir. inan, inan, sana olan aşkım hiç değişmez.... ..............................aynı... ..............................aynı... --- Tebrik ederim. Güzel şiir güzel seslendirme.
 « Önceki sayfa   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada Ahmet Bektaş  Ahmet Bektaş şairi hakkında, Ahmet Bektaş  Ahmet Bektaş kimdir, Ahmet Bektaş  Ahmet Bektaş şiirleri,Ahmet Bektaş  Ahmet Bektaş hakkında bilgi ve Ahmet Bektaş  Ahmet Bektaş isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.