E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Ahmet Bektaş Ahmet Bektaş
Ahmet Bektaş
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

Ahmet Bektaş şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
Abur Cubur Bir Şiir
Deliler köyünün akıllısını taşlamışlar deli diye. Güzel şiir güzel mesaj . Selam ile.
SAHTE...
Gerçekler çıplak olduğundan herkes çıplağa bakmak istemez. Gerçek perdelenince meydan sahte ye kalır. Öyle ki söylemler, sitemler bile sahte. Tebrikler, selamlar.
realist şiir
Aşkın sihirli aldatıcılığından çıplak gerçeklerin fark edilmesi. Aslında aşkın aldatıcılığında saklı tüm değerler. Gerçeklerle yüzleşince aşk çöpe gider! Aşkın ötesi diye bir şey icat ettim kendimce aşkın bulanık suyunun altında bir berraklık buldum gibi. Ama gösteremem bende saklı. Bir şiirimde "Bi
BIKMADIM Kİ SEVMEKTEN
Aşk tek taraflı derim her zaman Aşık maşukta yansır. Maşuk sadece ayna. Sevgiyi daha evrensel görürüm,aşk gibi deli değil. Aşk 'tan usanır bazı aşıklar ama sevgiden usanan zaten kendini de sevmiyordur. Güzellikler daim olsun sevgi güzelliklerle çoğalsın dileğimle. Saygı ve selamlar.
ZAMAN ZAMAN
"Ben" de görünen de "sen" , "sen" de görünen de "ben" ha sen ha ben . "İnsan"da görünen ben , sen , o. Hepsi O'ndan. Şiirdeki arayış aslında "İnsan" o da "ben". ilim kendin bilmek gibi. Tebrik ederim. Saygı ve selam ile.
AĞLADIKÇA...
Şiir de içeriği de güzel. Manidar.
yanmaksa………………
Yar'dan savrulmadan, Gönülden yitmeden, Aşk'a bedel ödemeden, Yanacağın var. Güzel şiirleri hep severim.
SEN
Şiir iki şekilde yorumlanır. Şekil ve içerik açısından şekil açısından yorumlamayı pek uygun görmem. İçeriğin doğru şekilde aktarılması önemli. Her deneyim yeni kapılar açar. Yetenek varsa mutlaka gelişir. Yeteneği besleyen de güzel bir kalp elbet. Sezgiler ve zeka. "Sevgini aşkını öldürme Onu ya
Bir teselli
Özlem , nereye baksam özlem! İçinde özlem olanın dermanı vuslat. Gönül ne zaman özleme düşse yar sığınağı olur. Zevkle okudum, Tebrik ederim. Selam ve saygımla.
öylesine
Tüm çelişkilerin asıl kaynağı bireyin tekamülündeki aşamalardır. Evrenle bütünleşirken ikili, zıtların birbirini açığa çıkarmasını seyreder... Bununla tekamül eder. Kendi boyutundaki (esfel) den kurtulmak için tüm çaba ve çelişkiler. Saygı ve selam ile.
VAKT-İ KIYAMET
Kıyamet "An" da kopuyor diye düşündm. Güzel şiirinize az evvel eklediğim şiirimden bir kaç bölüm ile yorum yapmaya çalıştım. Saygı ve selam ile. An La Gönül taze aşk çiçekleri açarken, Haz"An"la gelir hüzün "An"sızın. Aşka düşenin sığınağı yar olur... Bazı zehirdir, bazen ruha şifa "
Sensizlik
Gönül taze aşk çiçekleri açarken hazanla geldi hüzün. Habersiz. Tebrikler selam ve saygımla.
Havadan Sudan
Havadan Sudan olmak açılınca bir kitap... Mesela Hava, Havva olsun. Su da Adem. Havadan sudan olmak Cem olmak. Keşke herkes Havadan sudan olsa Havadan sudan yazsa. Tebrikler, saygı ve selam ile.
Edip / Sizsiniz
Az evvel bir yazı yazdım paylaşıyorum ama ilk burada olsun. Taşlamalar taşı gediğine koyunca güzel oluyor. Beğendim. Yorum yazımla olsun. Selam ve saygılarımla. Denge Sırat Asıl olan denge, sırat! Artı da eksi de aşırı olduğunda sorun. İyi, kötü göreceli. Melek olmasa şeytan olmazdı! Şeyta
Gitme
Hüzne bereber gitmek mi, güzelliklere gitmek mi? Neden hüzün? Güzellikler daim olsun.
unlem
Evrenin bir yerinde bir zamanda bir "An" olmuşsa o ebedidir. Kaybolmaz! Ünlem! Selam ve saygı ile.
Ani
Kum saatinin boğumundan geçiyor her an insan. İşte bu nedenle "An" dan yansıyor feryatlar ve sevinçler. Sonrası ferah. Tebrik ederim Güzel manidar şiirlerinizi okuyorum. Saygılarımla.Selam ile.
LANET
Bilinçli kul Allah'ın sembol olarak eli kolu olur bu boyutta... Bu manayı yakalamış olmak güzel. Ben "Kün" makamını hedeflerim. Lanet makamı dahi Allah'ın "Kahhar" isminin yansıması. Vermek istemeseydi istemek vermezdi. O halde lanet olacak tüm Deccalizm ekseninde insanları sureti haktan görüne
KORKULARIM
Korkularınızın farkında olduğunuz bu güzel şiir ile açığa çıkmış. Ve korkmayın! "Onlara korku yok" Onlar biziz. Selamlar saygılar.
Bayramlık
Tebrikler.
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   7   8   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada Ahmet Bektaş  Ahmet Bektaş şairi hakkında, Ahmet Bektaş  Ahmet Bektaş kimdir, Ahmet Bektaş  Ahmet Bektaş şiirleri,Ahmet Bektaş  Ahmet Bektaş hakkında bilgi ve Ahmet Bektaş  Ahmet Bektaş isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.