E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
AHMET ACAR AHMET ACAR
ahmet ACAR
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Kendisi Hakkında Yazdığı


ÖZGEÇMİŞİ: (1)

1950 yılında Kars’ın Arpaçay ilçesinin Cebeci köyünde doğdu. Annesinin adı Bergüzar, babasının adı Bektemur'dur. Ankara M. Rüştü Uzel Kimya Meslek Lisesini , daha sonra C.Ü.Sivas Meslek Yüksek Okulu Maden Bölümünden mezun oldu Halen Cumhuriyet Üniversitesi Mikrobiyoloji Anabilim Dalında Sağlık Teknikeri olarak görev yapmaktadır.
Küçük yaşlardan başlayarak şiire ilgi duydu. 1987 yılına kadar yazmış olduğu şiirleri aynı yıl çıkardığı “Gelincik” daha sonra “Kardelen” isimli kitaplarında topladı. mahalli gazetelerde ve bir çok dergilerde şiirleri yer almıştır internet ortamında 480 ‘e yakın şiiri sesli 637 Adeti video klip olarak yayınlanmış 3 şiiri ilahi türünde 13 şiiri de türkü olarak bestelenmiştir. Şiir yazmanı dışında spor yapmak, özlü sözler derlemek, para, pul, çakmak, Tespih, Kalem, Maden Taşları, Ankesörlü Telefon Kartları, Parfüm şişesi ve benzeri gibi değiş


 
Bu sayfada AHMET ACAR  ahmet ACAR şairi hakkında, AHMET ACAR  ahmet ACAR kimdir, AHMET ACAR  ahmet ACAR şiirleri,AHMET ACAR  ahmet ACAR hakkında bilgi ve AHMET ACAR  ahmet ACAR isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.