E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Afet İnce Kırat Afet İnce Kırat
 
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

Afet İnce Kırat şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
KORONA VİRÜSÜ
bütün illetlerden kurtulmak dileğimle, sevgilerle
DÜŞÜNCE
Şiirler gerçekten okunursa okuyanı içeriği, konusu etkiler öncelikle. Etkileşim yaşanmışlıklarla bağlantılıdır. Aşk yaşayan, seven okuyucu aşk sevda şiirlerini beğenir. Ayrılık, terkedilmişlik yaşayan sitemli ve hüzünlü şiirleri sever. Ölümü yakından tadan da kaybettiklerini hatırladığı için konuyla
Kara Saban
Ne de dağı delip Aslıy’a su getiren Kerem hikayeler karışmış, Şirin'e su getiren Ferhat olmalıydı, Amasyalı olarak dikkatimi çekti. Saygılarla.
* Ölgün Şubat *
Kan doldu ne çare postalın içi Yoksulun başında ölüm çekici Herkes de farkında kimlerin suçu Ellerin keyfine batan evlatsın Dağ gibi büyüyen özlem anlatsın.
Site Sakinlerine
şair duygusaldır, duygusallığı sadece aşkta arayanların duygularına tükürsünler, değil yazmak okumak bile istemiyorum kimseyi.
Şiir
bu kalem hiç acemi değil ve tanıdık, ilk şiir görüntüsü için bile fazla iyi, hoş geldiniz:))
* Usta *
Şairim diyerek gürleyip çaktın İsminin önüne bir sıfat taktın Kırdığın kalpleri yalnız bıraktın Susanı yeniden azdırma usta. Aylardır yazdığım tek dörtlük, ustayım diyenlere gitsin. Teşekkürler.
şiirlerde
Kaç damla gözyaşımı akıttım hecelerden Acaba kaç yüreği titrettim sözlerimle Kaç yalnız ruha eşlik ettim dizelerle Sayısını bilmem mümkün değil Bildiğim tek şey Hepsi boşmuş!
Sıradan Yâra Değil, Bu Yara Başka Yâra
Muhteşem şiir usta süze süze okudum elekten, çok çok haz aldım gerçekten. Yazan kaleminizi, yazdıran güzel yüreğinizi kutlar, saygılarımı sunarım...
Gülizar
boş ver kardeşim devler çakıl taşlarına takılmaz...
ÂMENTÜ
Başarınızı kutlarım saygılarımla.
YİNE SEN
Bir şiirimde demiştim ki; Ben her gece yeniden aşık olurum size Şiirleri işleyip yazarım dize dize.... Hatırlamıyorum belki daha farklıydı ama tam da seni mi anlatıyor ne... Bu kadar aşk şiiri başka şekilde yazılmaz ki... Yine güzel yine etkileyici tebrikler kardeşim.
Harşena'yla hasbihal
Bir zamanlar ben de derdimi dökmüştüm Marko Paşaya armağan edecektim bulamadım sanırım kaybettiklerimin içinde kaldı... Yeni şiir de yazamıyorum yoksa eşlik edeceğim nadir şiirlerdendi.
…Dua…
güzel bir dua ihtiyacımız vardı teşekkürler
GEÇ OLMADAN GEL
beklediğim kimsem olmadığı için hiç yazmamıştım böyle bir şiir yazmalıymışım, tabi ki bu tarzın ustası kadar olamam bu da gerçek.
ADIN NEYDİ?
şiirin başlığını görünce aklıma takıldı, adınızı buradan hatırlıyorum, yüzünüz de yabancı gelmiyor da bir yerde karşılaşmış mıydık hatırlayamıyorum, kafam çok karıştı, kişiler de karıştı. Şiir çok güzel ben yazmışım gibi geldi.
BIRAKTIĞIN YERDE DEĞİLİM ARTIK (ARŞİV)
tekrar okunması gerekir bazı şiirlerin teşekkürler yeniden yayınladığın için.
Matem günü
inşallah bu günler de geçecek oğlum sabredelim...
KRONİK MELANKOLİ
bin kere eline sağlık, bin kere diline sağlık.güzel yürekli kardeşim.
Aç Kapını Aç Merih
benim kediciklere hitabım gibi olmuş, ad değiştirmek zorunda kalıyoruz mecburen. güzeldi tebrikler.
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   7   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada Afet İnce Kırat  şairi hakkında, Afet İnce Kırat  kimdir, Afet İnce Kırat  şiirleri,Afet İnce Kırat  hakkında bilgi ve Afet İnce Kırat  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.