E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Afet İnce Kırat Afet İnce Kırat
 
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

Afet İnce Kırat şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
* Usta *
Şairim diyerek gürleyip çaktın İsminin önüne bir sıfat taktın Kırdığın kalpleri yalnız bıraktın Susanı yeniden azdırma usta. Aylardır yazdığım tek dörtlük, ustayım diyenlere gitsin. Teşekkürler.
şiirlerde
Kaç damla gözyaşımı akıttım hecelerden Acaba kaç yüreği titrettim sözlerimle Kaç yalnız ruha eşlik ettim dizelerle Sayısını bilmem mümkün değil Bildiğim tek şey Hepsi boşmuş!
Sıradan Yâra Değil, Bu Yara Başka Yâra
Muhteşem şiir usta süze süze okudum elekten, çok çok haz aldım gerçekten. Yazan kaleminizi, yazdıran güzel yüreğinizi kutlar, saygılarımı sunarım...
Gülizar
boş ver kardeşim devler çakıl taşlarına takılmaz...
ÂMENTÜ
Başarınızı kutlarım saygılarımla.
YİNE SEN
Bir şiirimde demiştim ki; Ben her gece yeniden aşık olurum size Şiirleri işleyip yazarım dize dize.... Hatırlamıyorum belki daha farklıydı ama tam da seni mi anlatıyor ne... Bu kadar aşk şiiri başka şekilde yazılmaz ki... Yine güzel yine etkileyici tebrikler kardeşim.
Harşena'yla hasbihal
Bir zamanlar ben de derdimi dökmüştüm Marko Paşaya armağan edecektim bulamadım sanırım kaybettiklerimin içinde kaldı... Yeni şiir de yazamıyorum yoksa eşlik edeceğim nadir şiirlerdendi.
…Dua…
güzel bir dua ihtiyacımız vardı teşekkürler
GEÇ OLMADAN GEL
beklediğim kimsem olmadığı için hiç yazmamıştım böyle bir şiir yazmalıymışım, tabi ki bu tarzın ustası kadar olamam bu da gerçek.
ADIN NEYDİ?
şiirin başlığını görünce aklıma takıldı, adınızı buradan hatırlıyorum, yüzünüz de yabancı gelmiyor da bir yerde karşılaşmış mıydık hatırlayamıyorum, kafam çok karıştı, kişiler de karıştı. Şiir çok güzel ben yazmışım gibi geldi.
BIRAKTIĞIN YERDE DEĞİLİM ARTIK (ARŞİV)
tekrar okunması gerekir bazı şiirlerin teşekkürler yeniden yayınladığın için.
Matem günü
inşallah bu günler de geçecek oğlum sabredelim...
KRONİK MELANKOLİ
bin kere eline sağlık, bin kere diline sağlık.güzel yürekli kardeşim.
Aç Kapını Aç Merih
benim kediciklere hitabım gibi olmuş, ad değiştirmek zorunda kalıyoruz mecburen. güzeldi tebrikler.
KİME DİYEYİM
Ve bu şiiriniz güzel tarzına uygun hata da yok sayılır. "Gidiyorum işte gözler yaş dolur" dolur değil dolar olmalı kafiye için yanlış kelime kullanmamalısınız. Ayrıca dolar da kafiye için uygundur. Gerçekten de bu şiir çok şiirinizden çok daha başarılı, tebrik ederim.
Rüya Kabuğu
edebi bağdaştırmalarla süslenmiş anlamı derin, çoklarının yaşadıklarından çıkaracağı hikayeler olan, farklı kafiye düzeniyle yazılmış güzel bir şiir, anlaması zor gelebilir bazılarına ama şiir de böyle olmalı zaten değil mi....
SARIKAMIŞ
Acımız ve gururumuz Sarıkamış, güzel işlenmiş dizeler. Ancak küçük bir ayrıntıyı gözden kaçırmayalım, potin değil çarıktı ayaklarındaki, tebrikler.
SARIKAMIŞ
güne gelmeliydi bu şiir, yazık...
NE BEN NE DE SEN...
Yazamasam da, uzak kalsam da takipteyim, böyle şiirlerini çok beğeniyorum, imreniyorum ama herşey yoluna girene kadar şiir bile yazmak istemiyorum sizlerin başarısı biile yetiyor artık. Başarılar dilerim kardeşim selamlar.
Suna’ma!! (seyahat)
Eşinizin mekanı cennet olsun size sabır ona rahmet diliyorum.
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada Afet İnce Kırat  şairi hakkında, Afet İnce Kırat  kimdir, Afet İnce Kırat  şiirleri,Afet İnce Kırat  hakkında bilgi ve Afet İnce Kırat  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.