E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Adem Öztürk Renas Adem Öztürk Renas
Adem Öztürk
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

Adem Öztürk Renas şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
Fil Teorisi
felsefesi ve tespitleri olan bir şiir. olması gerektiği gibi. olması gerektiği kadar. bu sitede uzun süredir bu kalitede bir şiir okumadığımı belirtmek isterim. selametle.
Yola stran
kendini açık etmeden bir çok şeyi açıklıyor şiir. "dostuna yarasını gösterir gibi" selam ve tebriklerimle...
güluykusunda bir gazel
Hasan Hüseyin; geçsem de gölgesinden tankların tomsonların şuramda bir kuş ötüyor diyordu, eski vakitlerden. Zor günlerdi ve buna rağmen şairin ve şiirin umudu vardı. aynı içtenlikle yine burada aynı naifliği görüyoruz daha en başından; şükür ki şuramda bir sızı hala tebriklerim
pencüse
al işte... gel de şimdi çayına tavla oyna...
SUSMA EY HALKIM!
her halk hakettiği gibi yönetiliyorsa ve sükut ikrardan geliyorsa; bizim halkın idrakı bozulmuş çoktan. selamla.
sesinin rengi..
tebriklerimle hocam. emeğinize sağlık.
sana ne
nesimi'ye sorarlar ki yarin ile hoş musun hoş olayım olmayayım o yar benim kime ne aynı şey işte. olay başladığı yerde bitiyor. selamlarımla.
ADAMLA ÜLKE
tüm şiirlerinizi okudum bittiği yerde selam bırakıyorum. selam ve tebriklerimle.
Senin Kalbinle Sürgün Oldum İlkin, Azize
Senin kalbinden sürgün oldum ilkin Bütün sürgünlüklerim bir bakıma bu sürgünün bir süreği Sezai Karakoç'a da bu şiir vesilesiyle bir selam gönderelim. selamla.
Aykırılığın Önsözü
kutlarım. bütünlüğü, akıcılığı, üslubu ve içeriğiyle iyi bir şiirdi. selam ve tebriklerimle.
HESABI ZORDUR ŞARABIN...
gel ey zahid bizim ile çekişme hakkın yarattığı kul sana neyler kendi kalbin arıt bize ilişme bende küfür sende imana neyler zahit sen bu sırra erem mi dersin erenler halinden bilem mi dersin mescit hak meyhane haram mı dersin hak olan mescide meyhane neyler
kadîm cüz.ve.kuş gamzesi.gazeli
selamla
AFRİKA AÇ!
şiir en öncesinden duyuş ve duyarlılıktır diye düşünürüm hep. şair burada tam hislerimin karşılığını not düşmüş. kutluyorum.
ayrılığın sarışınlığıdır
şarkımı esmer bir hasrete sundum, diye bir satır vardı sevdiğim bir şarkıda. hasrete dönüşmeden önceki hali sarışınmış demek ki ... kutlarım . selamla. de te fabula narratur tarafından 2/27/2012 7:11:20 PM zamanında düzenlenmiştir.
En Son Neresinden Öpmüştün Yüzümün
Gamzelerine gömdüğün herhangi bir suret miydim ki gelmedin... muhteşem. tam karşılığı bu gerçekten. kutluyorum. selamla.
şehrin katilleri
bu şairi ben mahlasından biliyorum. bazen görüyorum şiirlerimin altında bu ismi anımsıyorum ve sayfasına uğruyorum her uğradığımda daha ustalaşmış bir üslupla karşılaşıyorum. birde en çok kullandığım imgelerden biri olan "şehir" ile günün şiiri seçilmiş. kutlarım. selamla.
...$
bir slogan vardı; üreten biziz yöneten de biz olacağız. o geldi aklıma. selamla.
Zamane...2
kısa ve öz. olması gerektiği gibi olması gerektiği kadar. selamla.
- rimbaud yaşasaydı -
şahsına münhasır. kutlarım. selamla.
ark
kutlarım. selamla.
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada Adem Öztürk Renas  Adem Öztürk şairi hakkında, Adem Öztürk Renas  Adem Öztürk kimdir, Adem Öztürk Renas  Adem Öztürk şiirleri,Adem Öztürk Renas  Adem Öztürk hakkında bilgi ve Adem Öztürk Renas  Adem Öztürk isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.