E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Yusuf Sayatoglu

Yusuf Sayatoglu

354 şiiri kayıtlı
Şair Okur
ihsan polat
Takip Et Mesaj Gönder
Profil
Anasayfa
Hakkında 354
Şiirleri
Yazıları Sesli
Şiirleri
Kitap
Yorumları
Bicümle Forum Blogları Duvar
Yusuf SAYATOGLU

Çevrimdışı

8 yıl 3 ay 10 saat  boyunca üye

Diyor ki;
ihsan polat
Profili Kaç Kişi Ziyaret Etti?
16.271
Şiirleri Kaç Kere Okundu?
249.698
Yazıları Kaç Kere Okundu?
0
Üyesi olduğu atölyeler

Henüz hiç bir atölyeye üye değil.
Şiir Portfolyoları

Son Beğendiği Şiirler

Son Beğendiği Yazılar

-

Kendisi Hakkında Yazdığı

Bağrında birçok Halk Aşığı yetiştıren Serhat Kars’ ın son kuşak Âşıklarından biri de Âşık Yusuf Sayatoğlu’dur. Asıl adı Yusuf Yıldız olan Âşık ustası Mustafa Çileli ve Türk Folklor Araştırmaları Kurumu Başkanı Dr İrfan Ünver Nasrattın tarafından Sayatoğlu mahlasını almıştır. Aşık Yusuf Sayatoğlu şiirlerinde bilimsel objeleri, atasözlerini ve deyimleri ustalıkla harmanlamış, halka ait değerleri toplayıp halka vermeği başarmıştır.
1960 yılında Selim ilçesi Darboğaz köyünde doğan aşığımız ilkokul üçüncü sınıfa kadar köyünde okuduktan sonra , önce Kars ‘a sonra da Adana ya göç etmişler. Ortaokul ve liseyi Adana da Üniversiteyi de Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Kimya Bölümünden, 1995 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği, 2003 yılında da Washington DC Strartford Career Institute dan alternatif Tıp eğitimini tamamlamıştır. 1993 yılında yüksek lisans 2


Kitaplara Yaptığı Yorumlar
Ne dedi?
Rozetleri

Tavsiye Ettiği Kitaplar

Kim ne demiş?Henüz kimse bir şey dememiş :( Ne düşündüğünüzü yazmak için tıklayın »Bu sayfada Yusuf Sayatoglu  Yusuf SAYATOGLU şairi hakkında, Yusuf Sayatoglu  Yusuf SAYATOGLU kimdir, Yusuf Sayatoglu  Yusuf SAYATOGLU şiirleri,Yusuf Sayatoglu  Yusuf SAYATOGLU hakkında bilgi ve Yusuf Sayatoglu  Yusuf SAYATOGLU isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.