E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
yazarengindinc yazarengindinc
Engin DİNÇ
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Kitaplara yaptığı yorumlar

yazarengindinc kitaplara yaptığı düşünceleriKitap: Aşk-ı Sani
4.7.2017 18:22:17
~ 0 puan
Tarihler hicri 470’i gösteriyor, İran’ın Amol (Geylan) şehrinin Neyf kasabasının Büştîr köyünde gün öncekilerden daha farklı doğuyordu. Büyük Selçuklunun Hazar Gölü kıyısına kurulmuş olan şehrinde, Hazar Gölü’nün mavisiyle dağların yeşili iç içe girmiş ahenkle dans ederken bir güneş dünyaya geliyordu. Ebû Sâlih b. Mûsâ Cengîdost bir gece rüyasında Resûlullah efendimizi (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) gördü. Resûlullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdular: “Ey Ebû Sâlih! Allah-u Teâlâ bu gece sana kâmil, olgun ve derecesi yüksek bir erkek evlat ihsan etti. O benim oğlum ve sevdiğimdir. Evliyalar arasında derecesi yüksek olacak.” Biraz korku, biraz heyecanla yatağından fırlayan Ebû Sâlih kan-ter içindeydi...

Kitap: Aşk-ı Sani
4.7.2017 18:21:48
~ 0 puan
O'dur
Döküldü Sitareler, söndü âfitâb,
Geldi sehab-ı matir, karardı mahitâb.
Âmâ gözüm görmez Şems-i rûhun gönülde,
Ey be Hiç! Seyreyle Mevla’yı gönül gözüyle.

Dalmış seyre gönül beden-i fani,
Avare sorar der ki âfitâb kani,
Bekrî devr eder bâde ehl-i işretini,
Sual eder ki bir bâde şarab hani.

Ey meczup bilmez misin sırr-ı alem O’dur,
Balığa derya, Mecnun’a yaren O’dur,
Sual olmaz hükm-ü kudretinden,
Aşıklara meşk, alemlere mutlak hakim O’dur.

Kitap: Aşk-ı Sani
4.7.2017 18:21:20
~ 0 puan
Yazar kitabı gördüğü bir rüya üzerine kaleme alma kararı almış ve kesinlikle doğrusunu yapmış. Kitapta bir evliyanın hayatı anlatılmaktadır. Son derece etkileyici ve akıcı olan kitap içerisinde evliyanın bazı sohbetlerine de yer vermesi insanı manevi açıdan çok etkilemektedir.

Kitap: Aşk-ı Sani
4.7.2017 18:18:16
~ 0 puan
Kitapta Abdülkadir-i Geylani hazretlerinin hayatı, yaşadığı dönem, hocaları, ilahi aşk yolunda çektiği sıkıntılar, dostları, yaptığı sohbetler ve kerametleri anlatılmıştır.
 
Bu sayfada yazarengindinc Engin DİNÇ şairi hakkında, yazarengindinc Engin DİNÇ kimdir, yazarengindinc Engin DİNÇ şiirleri,yazarengindinc Engin DİNÇ hakkında bilgi ve yazarengindinc Engin DİNÇ isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.