E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Noumena Noumena
 
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Yazılara yaptığı yorumlar

Noumena yazarının yazılara yaptığı düşünceleri


Yazı adı ve yorumu
Burnuma kötü kokular geliyor
Çok kolaya kaçıyorsunuz. Her şey mi provokasyon? İnsanlar, yönetimden sorumlu bireyler hiç mi sorumluluk almayacaklar? Hep başkasına mı atacağız suçu? Bu kafa yapısıyla daha da geriye gider bu ülke. Ekonomi çöker dış güçler, kediye köpeğe tecavüz edilir, çocuklar kaçırılıp katledilir hep dış güçler.
Yollar,düş durakları ve İstanbul..
Memleketin otogarlarından insan manzaraları. Benimde biriktirdiğim çok otogar anım var. Ama en kötüsü bir karşılayanın olmaması ya da uğurlayanın. Anı mı kurgu bilmiyorum ama çok duyguluydu. Tebrik ederim..
...
Fazla takmamak gerekiyor sanırım. Her inişin bir çıkışı olur diye umut etmek..
Zoraki Şair
Keşke şiir olarak paylaşsaydınız daha çok etkileşim alırdı bu zoraki şiir :)
İdam cezası isteyenlere takdimimdir !
Ben sadece tecevüzcülerin idam edilmesinden yanayım. Yolun sonunun bu olduğunu gören potansiyel sapıklar, kendilerini tutabilirler diye düşünüyorum. Diğer ağır suçlarda ömür boyu hapis gayet yeterlidir..
Babamin vefati...
Babamın yeri bende çok ayrıdır. Çocukken kapı kapı dolaştım onun kucağında. Ölse ne hale gelirim kim bilir. Belki bende hayatıma son verebilirim o derece değerli benim için. Acınızı hissettim bir an. Başınız sağolsun. Mekanı nur olsun..
SİTEMİZİN KEMNUR'U KEMAL YAVUZ PARACIKOĞLU HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞTU.
Benim bir kaç yazıma da yorum yaparak şereflendirmişti beni. Çok kaliteli bir insandı tanıdığım kadarıyla. Yakınlarının başı sağolsun. Mekanı nur olsun..
TÜRKÇEDE RENK ADLARI
En çok haki rengini severim. sıklıkla da kullanırım, büyük ferahlık veriyor bana, açıkçası yakıştırıyorumda. Çok bilinçlendirici bir yazıydı teşekkür ediyorum..
BU ACI OLMASAYDI...!
Duygulu bir çalışma tebrik ederim.. Yalnız serbest şiir kategorisine de uyuyor zannımca :)
Yalnızlığım ile dalga geçenler oluyor bu aralar.
Çok doğru yalnızlığı herkes kaldıramaz. Yalnızlıkla alay edilmemeli. Her insan karşılaşacaktır zaten bununla eninde sonunda, olmadı mezarda :)
ÖNCE UMUTLAR BİR BALON GİBİ SÖNÜYOR
Maalesef öyle, dediklerinize katılıyorum. Bu ülkede düşünce özgürlüğü kısıtlanmaya çalışılıyor aslan gibi yetiştirilen gençler ölünce kelle denilebiliyor "çok sayın" Başbakanımız tarafından, Bazen düzene karşı bir devrim gerekir topla tüfekle olmasa bile düşünceyle fikirle. Halkımızı yobaz zihniyeti
HAYAT KIRIKLIKLARI
Çok iyi anlıyorum sizi. Bir rengi daha var hayatın oda kül rengi. Saygılarımla..
Kadınlık Zor İştir Beyler Dağılın!!
Doğru noktalar çok yazınızda. Güzel bir anlatımdı tebrikler.. D.N : Avatarınız eskiden tanıdığım bir arkadaşımınki ile aynıydı. Dedim simin geri mi dönmüş diye sonradan nickinizin farklı olduğunu gördüm..
GAVURUN GÖZÜYLE TÜRKİYE
Dediklerinizin çoğuna katılıyorum yalnız. AB konusunda hemfikir değilim. Aslında biz AB için can atmıyoruz çünkü bizim fazla bir karımız olmayacak sadece vizesiz avrupa ülkelerini gezebileceğiz. Peki AB'nin bizden neler sağlayacağını düşünelim. Ağır sanayi, ekonomik sömürü, müslüman desteği vs. Öz
YALNIZLIK SENFONİSİ
Bende bahsettiğiniz bazı anları yaşayanlardanım belkide son demlerini. Bilgisayarın çıkması ve gelişmesiyle, cep telefonlarının inanılmaz modifiyeli hale gelmesiyle çocuklar artık sokaklarda top bile oynamıyor bırakın saklambaçı. Giderek yozlaşıyoruz ve bu yozlaşmışlık eskiyi bilenleri yalnız kılıyo
Vazgeçmek Acı
Öncelikle bu yazdıklarınızın hepsini bende yaşadım. Güzel şeyler ne yazık ki çabuk bitiyor bitmesi gerekiyor hayatın bu kısır döngüsünde kendine yer bulamıyor gerçek aşk. Ama yaşamamakta neyi değiştirecek ki ? Hiç bir şeyi... Bekleyip görmek lazım ileride ne olacakları..
AŞK VE BİZ
Dediklerinizin çoğuna katılıyorum yalnız erkeğin de zihninde canlandırdığı bir kadın tiplemesi vardır. Ona ulaşıncaya kadar arar durur, bazıları cinsel arzularını ön planda tutsada hayalinin kadınını arayan erkeklerde mevcuttur. İlgiyle okudum yazınızı yalnız paragraflamanızı tavsiye ederim çünk
Dini Duyguları Sömürenler
Allah Allah diyorlar ama içinde Allah inancı olan kimse dilenmez, hatta ilk önceliği para hiç olmaz. Çalışır, okur sonra ister namazını kılsın ister orucunu tutsun bu tamamen Allah'la kul arasında bir şeydir, diğer insanları zorlayamaz,onlardan bir talepte bulunamaz. Ama maalesef şeriate doğru yakla
Bir Kadın...
Kesinlikle katılıyorum gerçek kadın tarifinize. Ama devir o kadar değişti ki dediğiniz türde saf, temiz, paragöz olmayan içi ve dışı masum kadınlar yokoluyor..
KADININ DÜŞMANI: KADIN
Cinsiyet ayrımı tamamen dinci geçinenlerin işidir. Kadını sadece çocuk büyütüp, yemek yapan olarak algılamıştır beyinleri ve AKP iktidarı sürdükçe kadın nüfus böyle sömürülmeye geri plana atılmaya devam edecektir. Yoksa laik ve demokratik ülkelerde kadın ulaşabildiği en son noktaya kadar ilerleyebil
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada Noumena  şairi hakkında, Noumena  kimdir, Noumena  şiirleri,Noumena  hakkında bilgi ve Noumena  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.