E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Ferda,ca Ferda,ca
 
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

Ferda,ca şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
Sorgular ayazı...
Şiir yolunda yapılan gezinti bizdendi ve içtendi. Tebrik ederim gün seçkisi şiirinizi ve yüreğinizi hocam saygılarımla..
"Mısdıva'm..."
Mısdıva adına üzüldüm vuslata erememiş.. Köylerde şişman ve beyaz kadın önemlidir:)Aklıma bir anım geldi.Yeni evliyim ve bir köy düğününe gideceğiz.Görümcem gelin nasıl güzel yenge bir görsen dedi.Aman tombalak bir gelin geldi ortaya.Kız be ne dedim aygaz tüpü gibi...:) Hoş şimdiler de biz de aşa
Zeytin çiçeği
Bu sene kendime o yeşil parkalardan aldım ben de..Şiirle alakası neyse işte :) Zeytin çiçeği zeytin dalını anımsattı bana Barış sevgi özgürlük bir de.. Ölüm olacaksa sevgiden olsun tabi ki de.. Çok güzeldi canım sevgilerimle...
Unutma seansları / III
Tebrik ederim Evvelim nicelerine diyor sevgilerimi yolluyorum canım benim.
Hazartesi Sabahı
Ben nabzının atışlarında gizliyim,bir uçurum da olsa mesafeler senin kaderindeyim demiş şair.. Özlemek ise en uzun mesafe bekleyene.. Yüreğinize elem değmesin diliyorum hocam saygılarımla.
EGOTİK ŞİİR
Bu şiirin hikayesini başka bir sitede okumuştum.İlk bakışta cesurca ve erotik gibi görünse de;Toplum duyarlılığı olan bir şiirdi.Meme kanserine karşı,hastalığı yaşayan kişinin duygularına tercüman bir şiirdi. Duyarlı yüreğiniz dert görmesin diliyorum şairem çok sevgilerimle ..
MUKADDİME
Mukaddime;kader çizgisi ve göbek kordonun kesimiyle başlayıp,uzun bir yolda okuyucusunu gezdiren bir şiirdi.Ve de çok güzel ifade edilmişti duygular. Yüreğiniz var olsun sevgilerimle şairem.
✓ TEK KELÂM ETMEDİN ✓
Tek kelam etmedi etse duyardık.. Atama kaleminize saygılarımla hocam.
evvel zaman
Yüreğine hüzün değmesin canım. Çok sevgilerimle tebrik ederim.
Gidiyoruz kız istemeye
Hadi hayırlısı hocam gülümsettiniz beni. Yüreğiniz neyi istiyorsa o olsun diliyorum saygılarımla.
ÜFLENDİ SUR
Sosyal konulara vurgu yapan duyarlı bir şiirdi.Kutlarım şairem sevgilerimle.
HANGİSİ BENİM
Bazen sıkışıp kalmış gibi hissederiz kendimizi.Yaşam yavanlaşır.Hemen at kendini dışarı varsa bir deniz kenarına in ..Bütün sıkıntılar oksijene dönüşür huzur bulursunuz. Saygılarımla şair.
C / e h i l . . .
Aşkı ne güzel anlatmışsınız.. Ne yazık ki;Aşkta bir taraf fazlaca sever,biz kavramı teke iner.. Yüreğiniz dert görmesin diliyorum şairem çok sevgilerimle .
SANA NE
Öyle ya kime ne... Seviyorsam sen varsın,sevmiyorsam bi hiçsin demiş şair:) Saygılarımı sunuyorum efendim.
Tribal Enfeksiyon
Çok sevmenin yan etkilerine de zaman merhemini sürer bi yerde... güzel bir anlatımdı sevgilerimle efendim.
Yakarış
Gerçeğe ''Hü'' dedim ben de hüzünle.. Duyarlı yüreğinize sağlık sevgilerimle şairem.
DÜŞÜN SONSUZLUĞU
Çölden çıkıp geleceğim ellerinin vahasına bir gün demiş şair. Sabır ne büyük bir meziyettir.. Yüreğinize sağlık hocam saygılarımla.
aşk'a
Edebiyat defterinde kendi tarzı olan değerli bir kalemin gün seçkisi almasına çok sevindim.Tebrik ederim nicelerine hocam saygılarımla.
ân çelişkileri
İstemsizdim..Bilemediğimdin..çünkü muzdariptin gözlerinden..Bu sözler bile şiiri özetliyor. Madde ile mana aleminde aşk çelişmiş bi yerde Her ikisi de aşka dahil bence.. Hep derim ki;Her sevgide Hak'tan bir parça vardır. Anlatım harikaydı yine yüreğiniz dert görmesin hocam saygılarımla
beyaz kelebek
Kanamalı şiir... ve hüzünlü.. Ama bir o kadar da güzel yazılmış tebrikler saygılar hocam.
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada Ferda,ca  şairi hakkında, Ferda,ca  kimdir, Ferda,ca  şiirleri,Ferda,ca  hakkında bilgi ve Ferda,ca  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.