E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Ferda,ca Ferda,ca
 
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

Ferda,ca şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
Hayal Kırıklığı
Aşta gurur yoktur derler de sanırım ben de sizdenim ..:) Yüreğiniz solmasın dilerim şair saygılarımla..
emir ve şiir
Şiir sadece yazmaktan ibaret değildir Mesleğini çok iyi yapan bir demirci, dokumacı marangoz da birer şairdir. Yeter ki yaptığı işi aşkla yapsın. Sizin tabirinizce ''sonra (d) ân gör-enek şaşkını olmasın '' yazan Empati sanatını iyi bilsin,yüreğinin yumuşaklığı ile yoğursun düşüncelerin
ZORUMA GİTTİ
Pazardan bir yığın poşetle döndüm daha dün..Pastaneler poşet veriyor.Neden sadece marketlerin yasaklandı anlamıyorum aslında.Sağlığa zararsa,peynirimiz,zeytinimiz,şokellamız kısacası yediğimiz içtiğimiz her şeyde naylon var.Sağlığımız ise söz konusu her şeyde yasaklanmalı diye düşünüyorum.Kendi adım
Hayallerimizi Kirlettin
Umutlarla girilen yollardan hüzünle seslenmek ne zordur.. Aşk acısı bir gün biter ama o güven duygusu bir daha olur mu bilemem.. Hüzün kalemde kalsın diyor sevgilerimi sunuyorum efendim.
UŞAĞIM
Şiiriniz çok güzeldi uşağım :) Yürek sesiniz susmasın hocam saygılarımla..
" SİZE VEDA EDİYORUM "
Rabbim gecinden versin hocam,sağlıklı mutlu bir ömür diliyorum. saygılarımla efendim.
SAF İDİK SAFLAŞTIK
Siz Belçika'da bizler kendi memleketimizde birbirimize yabancılaştık şair.. Zaman o kadar değiştirdi ki insanlarımızı. ok dert yapmayın,güzeldi şiiriniz gülümsedim bazı yerlerinde istemsiz.. Yüreğinize gurbet girmesin diliyorum saygılarımla efendim.
KODADI NAZO
Bir çok kadının sesiydi şiir.. Kadına çocuğa düşküne kalkan eller kırılsın.. Tebrikler duyarlı yüreğinize saygılarımla hocam.
YAŞAMAYA DERMAN YOK
Hocam hangimizde derman kaldı ki.. Hüzünlü yürek sesinde dermansızlık,aşka ,yaşama sitem vardı. Bir o kadar da güzeldi şiiriniz. Tebrikler saygı ve sevgilerimle öğretmenim.
KüSTüRMe DüŞLeRiMi
Tebrik ederim şairem nicelerine diyor sevgilerimi yolluyorum uzaklara..
Can Havli
Off hocam insan yaş aldıkça daha mı çok özlüyor kaybettiklerini.Daha mı çok izler arıyor Onlardan. Bizdendi dizeler hüzünlü sesiyle.. Saygılar tebrikler.
Koşulsuz Sevginin Bedeli Ağırdır Bazen
Rabbim vicdanlı kullarla karşılaştırsın kıymet bileni.. Çok değer bazen değersizlik getiriyor çok doğru. Bizler de yanıla yanıla öğrendikçe tükettik sevgilerimizi,çünkü güvenimiz azaldı karşımızdakilere. Tebrikler sevgiler şairem.
Svenja'ya Sevgilerimle
Son buseye kapıldı kalbim kendime geldim Sen gitmişsin..der gibiydi şiir. Sevgiye dair zarif bir anlatımdı saygılarımla efendim.
Ustaya Saygı
Ustadan ustaya yazılan ne güzel bir şiirdi.Mekanı cennet olsun başınız sağ olsun. Vefalı yüreğinize sağlık efendim saygılarımla.
ZÜHTÜ RİYA / aynı terane...
Yaşama dair manidardı dizeler,yürek sesiniz susmasın ustam saygılarımla.
gölge boyu
Varlığını seviyorum gölge boyu yokluğunda demiş şair.. Bayıldım ne güzel bir anlatımdı sevenden sevilene aşka dair şiir. Aşk ile kalsın kaleminiz saygılarımla şair..
Vuslata Beş Kala
Hüzündü sonu .. Dünyaya gelen her canlı ölümü tadacak denir de;Ne zordur sevdiklerimizi kaybedeceğimizi bilmek. En zoru da daha dün beraber olduklarmız bugün kara toprakta kabullenmek ne çok zor.. Kalemde kalsın hüzünler sevgilerimle sevgili Filiz.
SÖZLERİNE DİKKAT ET
Kısa ama özdü dizeler nasihat değerinde . Yüreğinize sağlık hocam saygılarımla.
BEKLEMEK
Hep bekler insan: günü, geceyi, uyumayı, uyanmayı, gitmeyi, gelmeyi, susmayı, konuşmayı, ağlamayı, gülmeyi, mutlu olmayı, hüzünlenmeyi, aşkı, umudu, umut etmeyi,birisinin gelmesini, doğumu ve en acısı da hiç beklemese bile her an ölümü bekler insan.. Bekler de bekler....Ve hayat böyle geçer...
Sevgi
Evet kar güzel de;''Dünyada biri üşüyorsa sen ısınamazsın demiş Mevlana'' Yüreğine sağlık arkadaşım sevgilerimle..
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada Ferda,ca  şairi hakkında, Ferda,ca  kimdir, Ferda,ca  şiirleri,Ferda,ca  hakkında bilgi ve Ferda,ca  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.