E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
EM.HAKİM

EM.HAKİM

307 şiiri ve 151 yazısı kayıtlı
Şair Yazar Okur
Ali Babanın çiftliğinda sürü koyun, sırtlarında kene her birinde birbirinden sivri çelikten çene illa bu sene illa bu sene..........Nokta!!!
Takip Et Mesaj Gönder
Profil
Anasayfa
Hakkında 307
Şiirleri
151
Yazıları
Sesli
Şiirleri
Kitap
Yorumları
Bicümle Forum Blogları Duvar
mustafa ertürk

Çevrimdışı

1 yıl 6 ay 1 gün 24 dakika 14 sn  boyunca üye

Diyor ki;
Ali Babanın çiftliğinda sürü koyun, sırtlarında kene her birinde birbirinden sivri çelikten çene illa bu sene illa bu sene..........Nokta!!!
Profili Kaç Kişi Ziyaret Etti?
13.409
Şiirleri Kaç Kere Okundu?
123.735
Yazıları Kaç Kere Okundu?
38.906
Üyesi olduğu atölyeler

Henüz hiç bir atölyeye üye değil.
Şiir Portfolyoları


Kendisi Hakkında Yazdığı

'Yalnızlık Dostumdur' şiirimi adadığım 55 yıllık arkadaşım Fuat Polat iki ay önce faili belirsiz yaşamını yitirdi.Bir sevdiği vardı. orta ve liseli yıllarda. Kızcağız da onu seviyordu. Hem de koruyucu meleği olmak iseiyen bir sevgiyle. Bizimki arkası desteği olmadığından o sevginin karşılığını verme cesareti gösteremilordu. Üniversiteli yıllarda kızcağız işe girmişti. ' Haydı!' dediysek de o sevginin tertemizce kalmasını istiyordu. Kızın iki arkadaşıyla (kızcağız da)aramızda bizimkinin adı ' gariban'dı. Hem öyle yaşadı, ve öyle öldü. Yaralı bulundu. Kurtarılamadı. Yunusun dediği gibi " Bir garip ölmüş diyeler üç gün sonra dulalar( onu da) soğuk suyla yuyalar!" dediği gibi. Şimdi rah.arkadaşıma kırk yemeği vermeği düşünüyororum. ' Gariban'ını belki bu vesileyle anmak ister. Düşüncesiyle araştırıyorum izini adre

Kitaplara Yaptığı Yorumlar

Tarantula "Bob Dylan"
29.1.2018 04:48:46
~ 0 puan
bal bal demekle ağız bal yemekle ağızdan çıkan bal olmaz
örneğin kahve altı yapacaksını
Ne dedi?
Anneler Günü Kutlama Duygumdur Yıllar önceydi. Yıllık izinle köyümde bulunduğum bir yaz günüydü. Baba evi odamız "Hoş geldin" diyen komşularla doluydu. Çaylar içiliyor ordan burdan konuşuluyordu. Komşulardan İbişlerin Hasan Kirve gelince ona yer açıldı. Onunla da hal hatırdan sonra, oğlu Hüseyin (Husso) babama "Rıza Amca Allah Ana mıdır, Baeba mıdır?!" demesiyle kimileri güldü kimileri kızdı. - Bu da nereden çıktı-- hosso işte kusuruna bakılır mı-- Yok yok yine bir şeytanlığı var... Babam uğultuyu bir müddet dinledikten sonra; "Sana göre nedir yavrum..." " Ana mıdır Baba mıdır bilemem de bence Allah Ana yüreklidir..." Yine gülüşmeler tenkitler azarlar... bir uğltu ki... " Yine bir şeytanlığın var... nerden biliyorsun.." dedi, babam. Uğltu kesildi herkes merak içinde gözler hussada. Hüseyin babasına baktıktan sonra babama dödü " Rıza amca biliyorsun babam beni ayırdı 4-5 elininizi öper çoluk çocukla filanın boş evine sığındık. Tam takır hiç bir şey yok .. birkaç gün diğer amcalarımdan geçinniyorduk Ona da engel olmuştu., Kapısının önünde traktör paslanıyor vermiyorki çalıştırayım Anam ağlar durur... Yalvarır,,, boşuna ... taş olmuş yüreği babamın kara taş...Anam dayanamıyor gizli gizli bir şeyler getiriyordu...Anam olmasaydı halimiz ne olurdu... İşte babamın taşlaşmış yüreğine karşı anamın merhamet pınarı olmuş yüreği...İşte bundan dolayı Allah'ın ana yürekli, yani anaların Allahın şevkatıyla nurlandlanmış oldukları düşüncesindeyim.." Cemaatte çıt yok. Gözler babasına döndü Babası kızardı kaltı gitti..
Rozetleri

Tavsiye Ettiği Kitaplar

Kim ne demiş?Henüz kimse bir şey dememiş :( Ne düşündüğünüzü yazmak için tıklayın »Bu sayfada EM.HAKİM   mustafa ertürk şairi hakkında, EM.HAKİM   mustafa ertürk kimdir, EM.HAKİM   mustafa ertürk şiirleri,EM.HAKİM   mustafa ertürk hakkında bilgi ve EM.HAKİM   mustafa ertürk isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.